Преглед на игри со дилер во живо Woo Casino

Woo CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус $200 + 200 бесплатни вртења
Казино за гребење
Нови месечни слотови
Прифаќа криптовалути
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино за гребење
Нови месечни слотови
Прифаќа криптовалути
Woo Casino is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Woo Casino постави одредени услови за бонуси и казина како и другите онлајн казина. За жал, игрите во казино во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси. Играчите можат да продолжат да ја проверуваат страницата со промоции за нови бонус понуди што може да бидат попустливи за ентузијастите во живо на казино.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+6
+4
Затвори
Games

Games

Рулетот во живо е една од најпристапните игриWoo Casino нуди обемна колекција на казино игри во живо со 300 маси од 6 студиа за игри во живо. Играчите мора да бидат пријавени за казино игри во живо за да пристапат до сите функции бидејќи немаат демо верзија. Тие вклучуваат блек џек, рулет, бакара и емисии на игри во живо. Ајде да разгледаме некои од овие категории.

Блек Џек во живо

Дали барате врвни и ексклузивни маси за да играјте блек џек во живо? Ву казиното ви посакува добредојде да ги предизвикате нивните шармантни дилери во живо на различни блек џек маси. Ако сте расположени за забава, можете да вклучите оптимистичка музика и да се опуштите додека уживате во фантастична блек џек сесија со дилерите во живо. Некои од табелите вклучуваат:

 • Класичен брзина Блек Џек
 • Блек Џек партија
 • Бесконечен Блек Џек
 • Блек Џек ВИП
 • Прво лице Блек Џек

Рулет во живо

Се чувствувате мрзеливо? да играте во казино Ву. Сè што ви треба е да предвидите каде ќе слета топката и чекајте дилерот да ја заврти масата. Достапни се бројни маси за рулет. Тие вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Европски рулет
 • Извонреден рулет
 • Мега рулет
 • Среќен рулет

Бакара во живо

Live Baccarat е уште една интересна категорија на казино во живо. Различните маси овде ќе ве потопат во прекрасна атмосфера полна со забава. Се што треба да направите е да го предизвикате банкарот, жив дилер во овој случај. Различните варијации на бакара имаат некои посебни правила кои ги прават уникатни. Некои од варијациите вклучуваат:

 • Среќа редеа Baccarat
 • Не Комисијата брзина Baccarat
 • Punto Banco
 • Брзина Бакара
 • Молња Бакара

Емисии за игри во живо

Освен блек џек, рулет и бакара, Woo Casino нуди прекрасна колекција на емисии на игри во живо. Постојат 2 значајни категории на емисии на игри; тркалото на среќата и лотаријата покажува. Играчите имаат шанса да освојат огромни награди и да комуницираат со другите играчи во текот на играта. Некои од емисиите на игри вклучуваат:

 • Лудо време
 • Сонловец
 • Монопол во живо
 • Обложувајте се на броеви
 • Мега топка

Software

Неверојатниот избор на игри со дилери во живо во Woo Casino немаше да биде возможен без соодветните добавувачи на софтвер. Провајдерите на софтвер вклучуваат и етаблирани брендови и нови. Evolution Gaming, Ezugi и Luckystreak се познати брендови кои се во индустријата веќе некое време. Езуги овластува над 30 игри со дилери во живо, додека другите 2 имаат над 50 наслови на дилери во живо.
Брендовите Absolute Live и Authentic Gaming се понови студиа за игри кои брзо добиваат популарност. Тие се фалат со користење на најнови технологии и игри со врвен квалитет. Сите студиа за игри се опремени со најнови веб-камери и микрофони за висококвалитетен пренос.

Payments

Payments

Ву казиното е меѓу врвни казина кои имаат усвоено платежни системи со блокчејн. Ги поддржува традиционалните опции за плаќање плус е-паричници и крипто-паричници. Депозитите се обработуваат веднаш на сите опции за плаќање, но повлекувањата се различни. Електронските паричници и крипто паричниците се моментални, додека повлекувањата преку банкарски трансфери и картички траат до 3 дена. Некои од поддржаните методи вклучуваат:

 • Скрил
 • Нетлер
 • Visa/MasterCard
 • Банкарски трансфери
 • Криптопаричници (BTC, ETH, BTCH, DOGE, LTC, USDT)

Deposits

Woo Casino знае дека на играчите кои сакаат да имаат непречено и непроблематична играње искуство им требаат практични и доверливи методи за депонирање. Затоа Woo Casino нуди добро познати и сигурни опции за депозит што се прифатени во повеќето окрузи. На играчите им се достапни повеќе избори, вклучително и Visa, SticPay, MasterCard, Neteller , меѓу другите. Без разлика дали сте постоечки играч кој се враќа да игра или нов што се придружува за прв пат, можете да зависите од Woo Casino за брзо и безбедно ракување со вашите депозити.

Withdrawals

Woo Casino им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+143
+141
Затвори

Крипто валути

BitcoinBitcoin
+12
+10
Затвори

Languages

Ву казиното е повеќејазична платформа за игри. Веб-страницата стандардно се вчитува на англиски, но играчите можат да се префрлат на нивните претпочитани јазици. Во моментов, има 13 поддржани јазици. Повеќето дилери зборуваат англиски, додека други користат други јазици на посебни маси. Други поддржани јазици вклучуваат:

 • француски
 • руски
 • фински
 • јапонски
 • арапски
+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Woo Casino . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Woo Casino се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Лиценци

Security

Woo Casino е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Woo Casino е член на семејството Dama NV добро познат по некои од неговите реномирани казина како што се BitStarz, mBit, CasinoChan и Playamo. Основана е во 2020 година и веќе изгради добра репутација меѓу своите играчи. Сите операции во казиното Ву се лиценцирани и регулирани под Владата на Курасао. Woo Casino е едно од најпопуларните онлајн казина во играчите на Ирска, Австралија, Канада, Јужна Африка, Индија и Нов Зеланд. Тоа е значајно онлајн казино со преку 300 дилери во живо и емисии на игри, напојувани од некои врвни развивачи на софтвер. Играчите можат да им се придружат на дилерите во живо и да уживаат во квалитетно време играјќи блек џек, видео покер, глупости, бакара и рулет. Сите игри се емитуваат со помош на најновите веб-камери и технологија.

Една работа за игрите со дилер во живо е тоа што нема RNG софтвер бидејќи играчите се дел од акцијата. Казиното во живо нуди виртуелно искуство на казина од тули и малтер. Па, ајде да влеземе во акција и да ги отпакуваме функциите на Woo Casino во овој преглед.

Зошто да играте казино во живо во казиното Ву

Ву Казино, како нов учесник во индустријата за коцкање, играчите мора да се запрашаат што нуди тоа што го прави релевантно! Woo Casino е крипто казино и поддржува и традиционални валути и неколку криптовалути. Освен тоа, играчите можат да пристапат до казиното во живо во Woo Casino додека се во движење. Поддржан е од мобилни телефони, компјутери и таблети.

Сајтот на Woo Live Casino е лесен за користење бидејќи користи HTML5 технологија која автоматски реагира. Доаѓа со темен, но модерен дизајн кој функционира совршено на сите модерни прелистувачи. Woo Casino поддржува неколку начини и јазици на плаќање. Играчите можат да ги канализираат сите нивни прашања до сигурна поддршка за корисници достапна 24/7.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Регистрирањето за сметка со Woo Casino отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Woo Casino и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

На угледот на онлајн казиното главно влијае тимот за поддршка на клиентите. Од форумите за други играчи, тимот за поддршка на Woo Casino е брз и реагира. Тие се достапни преку објектот за разговор во живо и е-пошта (support@woocasino.com). Не заборавајте да го проверите делот ЧПП за одговори на некои вообичаени прашања.

Зошто вреди да се игра Woo Live Casino?

Woo Casino е ново и угледно онлајн казино со над 300 игри со дилери во живо. Постојат различни табели на живи блек џек, рулет, бакара, игра на зарове и емисии на игри. Благодарение на студиото Ezugi, Evolution gaming, Luckystreak, Authentic Gaming и Absolute Live Gaming, овие игри се пренесуваат со висок квалитет. Во моментов, игрите со дилер во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси. Играчите можат да се запишат во Програмата за лојалност на ВИП и да уживаат во други персонализирани награди.

Woo Casino поддржува повеќе опции за плаќање што го олеснуваат завршувањето на сите трансакции. Тие можат да вршат трансакции користејќи бројни валути, вклучувајќи ги и популарните криптовалути. Играчите од различни региони можат да истражуваат табели што ги поддржуваат нивните локални јазици.
Не заборавајте да се коцкате одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Woo Casino за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Woo Casino често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Woo Casino обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Woo Casino во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Woo Casino . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Woo Casino се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Woo Casino е ново и реномирана онлајн казино со над 300 игри со дилери во живо. Постојат различни табели на живи блек џек, рулет, бакара, игра на зарове и емисии на игри. Благодарение на студиото Ezugi, Evolution gaming, Luckystreak, Authentic Gaming и Absolute Live Gaming, овие игри се пренесуваат со висок квалитет. Во моментов, игрите со дилери во живо не придонесуваат за барањата за обложување на достапните бонуси. Играчите можат да се запишат во Програмата за лојалност на ВИП и да уживаат во други персонализирани награди.

Woo Casino поддржува повеќе опции за плаќање што го олеснуваат завршувањето на сите трансакции. Тие можат да вршат трансакции користејќи бројни валути, вклучувајќи ги и популарните криптовалути. Играчите од различни региони можат да истражуваат табели што ги поддржуваат нивните локални јазици.

Валути

Валути

Денес, повеќето казина имаат диверзифицирани достапни валути за да примат повеќе играчи. Woo Casino им овозможува на играчите да вршат трансакции со бројни валути поддржани од страната. Прифаќа и FIAT и криптовалути. Играчите можат да ја постават својата претпочитана валута кога се регистрираат во Woo Casino. Достапните валути вклучуваат:

 • евра
 • американски долари
 • австралиски долар
 • Биткоин
 • Етереум
About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher