Преглед на игри со дилер во живо Optibet

OptibetResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
Бонус1000 бесплатни вртења
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем избор на игри
Брзо повлекување и надополнување
Најголема количина на бонуси
Optibet is not available in your country. Please try:
Fiona Gallagher
ReviewerFiona GallagherReviewer
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
Bonuses

Bonuses

Казиното Optibet е единствена платформа за игри. Не е вообичаено да се најде онлајн казино кое нуди бонуси за казино на игри со дилери во живо. За среќа, коцкарите кои играат Optibet VIP Blackjack и Optibet Blackjack имаат нешто за насмевка. Тие имаат право да го освојат бонусот за казино 777 во живо. Наградува до 2.000 евра за собирање 3 прикладни 7-ки во овие игри.

Кешбек бонусКешбек бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Казиното Оптибет спојува луксуз, забава и функционалност за да изгради уникатно казино лоби во живо. Играчите се до зуи, оптимистичко расположение и живост на казината во Лас Вегас во удобноста на нивните каучи или во движење. Сите игри во живо се домаќини од пријателски дилери во реално време кои ги водат играчите низ игрите и се дружат со нив на објектот за разговор.

Блек Џек во живо

Казиното Optibet нуди супер-брзи, елегантни, елегантни и добро дизајнирани варијанти на блек џек во живо. Достапната колекција е доволна за да им служи на сите видови казино играчи во живо, вклучително и високи ролки. Играчите можат да ги тестираат нивните нивоа на адреналин со едноставна и возбудлива игра. Популарни блек џек маси вклучуваат:

 • Молња Блек Џек
 • Optibet ВИП Блек Џек
 • Multiplay Блек Џек
 • Optibet Блек Џек
 • Моќ Блек Џек

Рулет во живо

Казиното Optibet нуди елегантна и возбудлива атмосфера за уживање во возбудувањата на а во живо рулет маса. Можете да играте против дилери од реалниот живот и други играчи во рулет во живо. Освен тоа, има странични функции за разговор каде играчите можат да комуницираат. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Инстант рулет
 • Молња рулет
 • Извонреден рулет
 • Рулет за ноќен клуб
 • Автоматски рулет

Емисии за игри во живо

Емисии за игри во живо во Казиното Оптибет нуди возбудливо искуство со потенцијал да освоите огромни исплати. Емисиите за игри се познати на некои од најголемите ТВ емисии. Тие вклучуваат тркала на среќата, игри со топки во живо и игри на табла. Некои од изборите вклучуваат:

 • Пари или несреќа
 • Мега топка
 • Монопол во живо
 • Лудо време
 • Лов на богатство на Гонзос

Други игри во живо

Освен блек џек, рулет и емисии на игри во живо, играчите можат да истражуваат и некои рачно избрани варијанти на бакара и покер во живо. Овие игри имаат возбудлива игра и бројни опции за обложување. Визуелноста е елегантна и во двете игри. Тие вклучуваат:

 • Ѕирнете Бакара
 • Бак Бо
 • Супер Андар Бахар
 • Карибите Студ покер
 • Тексас холдем бонус

Software

Казиното Optibet создаде експанзивно казино лоби во живо преку партнерство со врвни провајдери на софтвер. Ова се студиа за игри од највисоко ниво со популарни казино игри во живо и некои од најдобрите кориснички искуства. Сите игри се пренесуваат во реално време и се хостирани од вистински крупиери.

Преносите доаѓаат со висок квалитет и имаат непречена игра. Играчите можат да ги следат сите активности бидејќи студиата во живо се опремени со модерни камери и осветлување. Казиното во живо е достапно деноноќно. Дилерите во живо се менуваат за да се осигураат дека сите играчи се забавуваат додека заработуваат богатство во делот за казино во живо. Достапните игри со дилер во живо се напојуваат од:

 • Автентични игри
 • Еволуција
 • Realer дилер студиа
Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Optibet нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Visa, Neteller, MasterCard, Bank Transfer, Skrill , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Optibet е вашиот врвен избор.

Deposits

Казиното Optibet поддржува многубројни банкарски методи кои се глобално прифатени. Во моментов, играчите можат да префрлаат средства користејќи опции за картички, е-паричници и банкарски трансфери. Минималниот депозит е 10 евра, додека неделниот лимит за повлекување е 5.000 евра. Најпопуларните банкарски методи меѓу играчите на Optibet вклучуваат:

 • Visa/MasterCard
 • Ојтлер
 • Многу подобро
 • Доверливо
 • Брз трансфер
VisaVisa
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Optibet им обезбедува на играчите сигурни и сигурни опции за повлекување за да можат брзо и безбедно да стигнат до нивните добивки. Вашата локација може да има влијание врз различните методи за повлекување. Повеќето повлекувања се вршат во рок од неколку работни дена. Само погрижете се да ги проверите одредбите и условите, бидејќи некои методи за повлекување може да подлежат на такси.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Во моментов, Optibet Casino се фокусира на значајна популација на играчи со седиште во европскиот регион. Ова го објаснува усвојувањето на единствената валута, еврото. Еврото служи како официјална валута на 19 од 27 членки на Европската унија. Сепак, постои потреба да се додадат повеќе валути и популарни криптовалути за да се привлечат повеќе играчи.

+187
+185
Затвори

Languages

Казиното Optibet главно се фокусира на играчи со седиште во Источна Европа и скандинавските земји. Веб-страницата првенствено е поставена да користи англиски, но играчите кои разбираат фински можат лесно да се префрлаат помеѓу јазиците. Јазичната опција во горниот десен агол го олеснува префрлањето помеѓу достапните јазици.

АнглискиEN
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Optibet . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Optibet се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Optibet е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Optibet Casino е добро воспоставена платформа за игри лансирана во 2015 година. Со неа раководи Bestbet Limited по однесување на Enlabs EA. Казиното Оптибет е целосно лиценцирано да работи во Литванија, Естонија, Латвија, Шведска, Курасао и Малта. Работи под мастер лиценца издадена на матичната компанија од страна на Орган за игри на среќа на Малта. Optibet е наградата за најдобро балтичко онлајн казино за 2019 година, победник. Казиното Оптибет е популарно онлајн казино и спортска книшка меѓу играчите од Скандинавија и Источна Европа. Во индустријата е од 2015 година и успеа да изгради репутација за себе. Тој е во сопственост на реномирана компанија и работи со солидна лиценца за игри издадена од MGA.

Казиното „Оптибет“ нуди наелектризирано искуство со игри преку експанзивно казино лоби, вклучувајќи игри со дилери во живо. Сите игри се редовно тестирани и ревидирани од eCOGRA, водечка независна и меѓународно одобрена агенција за тестирање, основана во 2003 година.

Продолжете со читање на овој преглед за да знаете некои од уникатните карактеристики и бонуси достапни во Optibet Casino.

Зошто да играте во казиното Optibet

Казиното Оптибет се позиционираше како дом за живи играчи на казино со седиште во Источна Европа и скандинавските земји. Работи со највисоки провајдери на софтвер за да изгради одлично казино лоби во живо со најновите изданија. Лобито е разновидно за да ги прими сите типови играчи. Казиното Optibet е оптимизирано за играње на повеќе уреди.

Optibet прифаќа повеќе опции за плаќање, вклучувајќи плаќања со картички и е-паричници. Иако поддржува единствена валута, Optibet Casino докажа дека им дава приоритет на интересите на играчите преку доверлив тим за поддршка на клиентите. Играчите исто така можат да истражуваат алатки за самоисклучување и опции за терапија за борба против зависноста од коцкање.

Кратки факти

Година на основање: 2008

Account

Регистрирањето за сметка со Optibet отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Казино Во Живо , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Optibet и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Казино Во Живо !

Support

Репутацијата на онлајн казиното главно се заснова на квалитетот на понудените услуги и доверливоста на тимот за поддршка на клиентите. Optibet Casino се гордее со професионален и пријателски тим за поддршка кој работи 24/7 за да обезбеди навремена поддршка на сите играчи. Тие се достапни преку функција за разговор во живо на почетната страница, е-пошта (support@optibet.com), или телефон (+35627780813). За некои вообичаени прашања, можете да се повикате на делот ЧПП.

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Optibet за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Optibet често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Optibet обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Optibet во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Постојат бројни интересни промоции достапни на Optibet . Со различни бонуси и промоции, ова казино во живо им нуди на играчите постојано возбудливо искуство. Важно е да се напомене дека зделките Optibet се прикачени на одредбите и условите. Пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги научите условите за бонусот бидејќи тие може да имаат специфични барања за обложување што мора да се исполнат пред да можете да повлечете бонус.

Live Casino

Live Casino

Казиното Optibet е добро воспоставено онлајн казино во живо и спортска книшка која нуди одлично искуство за играње на многу играчи. Има изградено солидна репутација меѓу своите играчи како крајна дестинација за игри во казино во живо. Работи со големи студиа за игри за да создаде експанзивно казино лоби во живо. Сите RNG игри се ревидирани на редовна основа од eCOGRA.

Optibet Casino е член на Enlabs AB, добро воспоставена компанија во индустријата за игри. Тој е лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта. Казиното Optibet поддржува бројни опции за плаќање и е достапно на англиски и фински. Во случај на какви било прашања, играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку разговор во живо, е-пошта или телефонски повик.

About the author
Fiona Gallagher
Fiona Gallagher
About

Со ирски шарм и вештина за критичка анализа, Фиона Галагер стана доверлив глас на LiveCasinoRank за непристрасни критики. Цртајќи ги играчите со нејзините искрени повратни информации и волшебното раскажување приказни, Фиона е светилникот што ги води гејмерите во огромното море на избори за казино во живо.

Send email
More posts by Fiona Gallagher