1xBet - Affiliate Program

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Affiliate Program

Ако сакате да се регистрирате за придружна програма, можете да го направите тоа ако отидете на partners1xbet.com и кликнете на „Регистрација“. Се подразбира дека треба да ги пополните сите полиња и еднаш„Готово е само почекајте ја е-поштата за потврда.

Филијалата на програмата работи на ист начин за секое казино. Треба да ги поканите вашите пријатели и штом ќе се регистрираат и ќе почнат да ставаат облози со вистински пари, ќе ја добиете вашата награда. Постојат неколку начини на кои можете да ги поканите луѓето да обложуваат. Можете да ја копирате вашата лична врска и да ја споделите директно со вашите пријатели или можете да ја споделите користејќи ги вашите социјални медиуми. Можете исто така да поставите банери на вашата веб-страница или на вашиот блог.

За да ги следите активностите на вашиот корисник, треба да креирате врска за партнери. Треба да се најавите на вашата лична сметка и во менито да кликнете „Земи партнер“`врска`. Ако сакате да го придвижите сообраќајот кон одреден дел наместо главната страница, треба да ја пополните „Станувачка страница“. Кога сакате да генерирате врски до различни реклами на истата веб-локација, можете да го користите 'SubID'.

Постојат неколку извори на сообраќај што можете да ги користите за да го рекламирате вашиот производ:

  • Можете да креирате своја сопствена веб-страница
  • Можете да ги користите вашите лични социјални медиуми или блог
  • Можете да испраќате промоции директно до вашите корисници
  • Можете да користите банери
  • Можете да креирате видеа
  • Можете да користите форуми

Колку можете да заработите користејќи филијали?

Веројатно до сега се прашувате колку точно можете да заработите со помош на придружни врски? Па, одговорот не е многу јасен овде, бидејќи заработката не е фиксна. Сето тоа зависи од приходите што ги генерира лицето кое се регистрирало следејќи ја вашата поврзана врска.

Парите ќе ги добивате секоја недела во вторник. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари, а доколку го направите тоаНемате доволно средства за неделата, таа сума ќе биде префрлена на следната недела. Во случај на технички дефекти, вашата исплата може да биде одложена до 2 месеци.

Како да направите повлекување?

Пред да продолжите, треба да ја проверите вашата сметка и да видите дали имате доволно средства за да направите повлекување. Ако ова е вашето прво повлекување, тогаш треба да контактирате со менаџерот и тој ќе ви помогне во процесот и она што ви преостанува е да почекате вашите средства да пристигнат на вашата сметка за плаќање. По ова прво повлекување, сите ваши неделни плаќања ќе бидат префрлени на вашата сметка автоматски. Се подразбира дека сите ваши лични информации треба да бидат точни во случај да има некои проблеми, па тимот за поддршка може да ве контактира.

Што е придружна програма 1xBet?

Филијалата на казиното се нарекува 1xPartners

Филијалата на покер

1xBet никогаш не престанува да нè разочарува кога станува збор за новите работи што тие имаат да ги понудат. Оваа компанија постојано се развива и тие се трудат да ги задржат своите клиенти заинтересирани онолку долго колку што можат. Најновата работа што тие имаат да понудат е специјалната покер-поврзана програма 1xBet. Секој може да учествува во оваа програма се додека ги следи овие едноставни чекори за да се регистрира:

  • Завршете ја регистрацијата
  • Добијте персонализирана врска
  • Почнете да промовирате
  • Додадете содржина за да ги направите вашите врски повредни

Условите под кои работи филијалата на покер се многу јасни. Секој пат кога ќе земете нов клиент, ќе добивате 40% од нивните месечни трошоци за обложување.

Тоа го правиНе бара одредена обука за да станете учесник во оваа програма. Можете да ја искористите вашата имагинација и да се обидете да бидете што е можно покреативни за да привлечете нови клиенти. Од друга страна, доколку сакате, можете да добиете и стручна помош. Има специјалисти кои работат во казиното 1xBet кои со задоволство ќе споделат информации или двајца со вас кои подоцна ќе ви помогнат да промовирате врски.

Total score9.2
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (78)
Јапонски јен
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Бурундиски франци
Венецуелски боливари
Виетнамски донг
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Конгоански франци
Кувајски динари
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Мозамбиски метикали
Молдавски леу
Нигериски наири
Нови тајвански долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Угандански шилинзи
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Филипински пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GO
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2
League of Legends
Live Fashion Punto BancoLive Grand RouletteLive Multiplayer PokerLive Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai GowPunto Banco
Street Fighter
Tekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit CardsCryptoDebit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (27)