1xBet Казино Во Живо Преглед - Affiliate Program

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Ако сакате да се регистрирате за придружна програма, можете да го направите тоа ако отидете на partners1xbet.com и кликнете на „Регистрација“. Се подразбира дека треба да ги пополните сите полиња и еднаш„Готово е само почекајте ја е-поштата за потврда.

Филијалата на програмата работи на ист начин за секое казино. Треба да ги поканите вашите пријатели и штом ќе се регистрираат и ќе почнат да ставаат облози со вистински пари, ќе ја добиете вашата награда. Постојат неколку начини на кои можете да ги поканите луѓето да обложуваат. Можете да ја копирате вашата лична врска и да ја споделите директно со вашите пријатели или можете да ја споделите користејќи ги вашите социјални медиуми. Можете исто така да поставите банери на вашата веб-страница или на вашиот блог.

За да ги следите активностите на вашиот корисник, треба да креирате врска за партнери. Треба да се најавите на вашата лична сметка и во менито да кликнете „Земи партнер“`врска`. Ако сакате да го придвижите сообраќајот кон одреден дел наместо главната страница, треба да ја пополните „Станувачка страница“. Кога сакате да генерирате врски до различни реклами на истата веб-локација, можете да го користите 'SubID'.

Постојат неколку извори на сообраќај што можете да ги користите за да го рекламирате вашиот производ:

  • Можете да креирате своја сопствена веб-страница
  • Можете да ги користите вашите лични социјални медиуми или блог
  • Можете да испраќате промоции директно до вашите корисници
  • Можете да користите банери
  • Можете да креирате видеа
  • Можете да користите форуми
Колку можете да заработите користејќи филијали?

Колку можете да заработите користејќи филијали?

Веројатно до сега се прашувате колку точно можете да заработите со помош на придружни врски? Па, одговорот не е многу јасен овде, бидејќи заработката не е фиксна. Сето тоа зависи од приходите што ги генерира лицето кое се регистрирало следејќи ја вашата поврзана врска.

Парите ќе ги добивате секоја недела во вторник. Минималниот износ што можете да го повлечете е 30 долари, а доколку го направите тоаНемате доволно средства за неделата, таа сума ќе биде префрлена на следната недела. Во случај на технички дефекти, вашата исплата може да биде одложена до 2 месеци.

Како да направите повлекување?

Како да направите повлекување?

Пред да продолжите, треба да ја проверите вашата сметка и да видите дали имате доволно средства за да направите повлекување. Ако ова е вашето прво повлекување, тогаш треба да контактирате со менаџерот и тој ќе ви помогне во процесот и она што ви преостанува е да почекате вашите средства да пристигнат на вашата сметка за плаќање. По ова прво повлекување, сите ваши неделни плаќања ќе бидат префрлени на вашата сметка автоматски. Се подразбира дека сите ваши лични информации треба да бидат точни во случај да има некои проблеми, па тимот за поддршка може да ве контактира.

Што е придружна програма 1xBet?

Што е придружна програма 1xBet?

Филијалата на казиното се нарекува 1xPartners

Филијалата на покер

Филијалата на покер

1xBet никогаш не престанува да нè разочарува кога станува збор за новите работи што тие имаат да ги понудат. Оваа компанија постојано се развива и тие се трудат да ги задржат своите клиенти заинтересирани онолку долго колку што можат. Најновата работа што тие имаат да понудат е специјалната покер-поврзана програма 1xBet. Секој може да учествува во оваа програма се додека ги следи овие едноставни чекори за да се регистрира:

  • Завршете ја регистрацијата
  • Добијте персонализирана врска
  • Почнете да промовирате
  • Додадете содржина за да ги направите вашите врски повредни

Условите под кои работи филијалата на покер се многу јасни. Секој пат кога ќе земете нов клиент, ќе добивате 40% од нивните месечни трошоци за обложување.

Тоа го правиНе бара одредена обука за да станете учесник во оваа програма. Можете да ја искористите вашата имагинација и да се обидете да бидете што е можно покреативни за да привлечете нови клиенти. Од друга страна, доколку сакате, можете да добиете и стручна помош. Има специјалисти кои работат во казиното 1xBet кои со задоволство ќе споделат информации или двајца со вас кои подоцна ќе ви помогнат да промовирате врски.