1xBet Казино Во Живо Преглед - Live Casino

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.2/10
БонусБонус за добредојде до 1500 € + 150 бесплатни вртења
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Високо ролери казино
Се играше во многу земји
Најдобар избор на облози
Голем избор на игри
1xBet is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

1XBet е достапен на различни уреди, вклучувајќи ги и веб и мобилните платформи. Ако барате казино каде се хостираат сите омилени казино игри, 1xBet е одлична опција. Има широк избор на опции за спортско обложување, онлајн казино игри, инстант игра, казино во живо, бинго, виртуелни спортови, ТВ игри и така натаму.

Во казиното 1xBet, можете да најдете огромен избор на игри, вклучувајќи ниски, средни и високи ограничувања како што се:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • покер
 • Варијанти на бакара

Има близу 100 игри во живо категоризирани во различни групи. Минималните и максималните облози варираат од натпревар до натпревар. На пример, можете да играте Блек Џек со минимален облог од $10 и максимален облог од $5000. Од друга страна, можете да изберете неограничен Блек Џек и да ставате облози до 1$.

Ако сте љубител на игри со лотарија, можете да играте Bet on Numbers или Keno.

Љубителите на рулет може да уживаат во многу реалистична игра која започнува со облози од 0,20 долари.

Она што го прави казиното Live Dealer толку популарно е фактот што можете да уживате во реалните игри и да ги гледате играчите кои се физички присутни во казиното и да ставате облози на иста маса како и вие.

Можете да најдете игри од други оператори, вклучувајќи:

Ho Gaming, Bingo Boom, GamePlay, Authentic Gaming, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Super Spade, Live Euro Roulette, Ezugi, BetConstruct, Lucky Streak, SA Gaming, Asia Gaming, Vivo Gaming, XPG, Dream Games, Fazi и Virginia Live казино.

ТВ игрите, од друга страна, се ставени во посебна категорија и во нив има преноси во живо од TV Bet, Ezugi и LIW. Ново извлекување на лото има на секои 1,3,7 и со разлика од 10 минути. Ова значи дека без разлика која е вашата временска зона, секогаш можете да најдете нова лото игра во која ќе учествувате.

Ограничувањата за обложување зависат од операторот, но сигурно можете да го најдете оној што одговара на вашите преференции. На пример, ако сте во групата на високи ролки, можете да најдете игри што почнуваат од 500 долари и достигнуваат до 2500 долари. И, ако уживате да играте игри со ниски ограничувања, можете да најдете такви што почнуваат од 0,10 долари и достигнуваат до 1 долари.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра и NetEntВаријантата на `s е строго за високи ролери. Еден облог може да достигне и до 5000 долари.

 • Играта се игра со 6 палуби и само 7 играчи можат да играат одеднаш.
 • Блек Џек во живо доаѓа со одредени правила како што се:
 • Натпреварот плаќа 3:2
 • Дилерот стои на сите 17-ки
 • Играчот може да се удвои на која било карта
 • Играчот може да подели карти со иста вредност
 • По поделбата на кецовите, играчот може да добие само една карта за секоја поделена рака.
 • Доколку дилеротОд прва рака е Aces, играчот може да купи осигурување кое е 50% од вредноста на нивниот првичен влог.
 • Функцијата Дури и пари ви овозможува можност да прифатите исплата 1:1 во случај да имате Блек Џек и дилерот да се покаже како Аце.

Можете да ја видите статистиката на последните 10 раце на дилерот што навистина може да ви помогне во процесот на донесување одлуки за вашиот следен потег.

Рулет во живо

Рулет во живо

Има многу игри со рулет достапно во казиното 1xBet. Некои од најпопуларните варијанти доаѓаат од Evolution и Authentic. Обично уживаме во наслови како Lightning Roulette, Roulette Oracle и Roulette Portmaso, но можете да го проверите портфолиото на достапни игри и да ја пронајдете варијантата што ја претпочитате.

Бакара во живо

Бакара во живо

Live Baccarat е совршена игра за играчите кои сакаат игри со карти, но не„Не сакам да научам опширни правила и различни стратегии. Baccarat е дефинитивно најлесната игра што можете да ја играте и да заработите пари на пат. Некои од најпопуларните варијанти вклучуваат:

 • Baccarat змеј тигар
 • Бакара Супер 6
 • Бакара злато
 • Quenco казино Baccarat
 • Турбо Бакара
 • Тема Бакара

Има уште многу, а вие имате слобода да го изберете оној што навистина ви се допаѓа.

Обложување во живо

Обложување во живо

Стратегијата за обложување 1xBet во основа е ставање облози само моменти по почетокот на натпреварот. Вие неНе мора многу да размислувате кога станува збор за овој вид обложување, само направете го вашето предвидување и потпирајте се на вашата среќа.

Секој ден можете да се обложувате во живо на повеќе од илјада настани. Секој спорт што можете да го замислите е вклучен во делот LIVE на казиното. Тоа значи дека можете да се обложувате на фудбалски натпревари, ватерполо, бокс, бејзбол, само да наведете некои.

Ставањето облог е многу едноставно, па дури и почетник ќе ги сфати работите.

Една од главните предности кога станува збор за обложување во живо е тоа што можете да заработите големи пари за краток временски период. Фактот дека можете да ставите облог непосредно пред да заврши натпреварот е многу погодно. Ова значи дека можете да го анализирате натпреварот, да гледате како оди играта и да се обложите. Ова е многу различно од кога треба да се обложите пред да започне натпреварот.

Каде да се стави облог?

Каде да се стави облог?

1xBet казиноВеб-страницата на `s е многу лесна за навигација, така што нема да имате никакви проблеми кога ќе одлучите да се обложите. Треба само да го изберете најзгодниот метод за вас и да го пронајдете настанот на кој сакате да се обложите.

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо
2023-09-22

Прагматично играње и 1xBet цемент партнерство со ексклузивна игра со дилер во живо

Pragmatic Play, прв развивач на казино игри во живо, ја продолжи својата импресивна серија од 2023 година, откако го прошири постојното партнерство со 1xBet Casino. Во новиот договор, развивачот на играта ќе го испорача своето нарачано шоу за игри во живо, Wheel of Luck.