Betmaster Live Casino Преглед - About

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Betmaster е казино кое е основано во 2014 година и оттогаш играчите од различни земји можат да ги користат нивните услуги. Интерфејсот е едноставен за користење, така што дури и почетниците можат лесно да се движат низ страницата. 

Betmaster

Играчите можат да добијат пристап до повеќе од илјадници спортски настани и казино игри во живо секој ден, откако ќе ја отворат својата сметка. Казиното работи со SSL безбедносен сертификат за да се увери дека играчите се безбедни и безбедни секогаш кога ќе пристапат до нивните сметки.

Една од најголемите предности што ги нуди Betmaster е брза регистрација со помош на телефонски број, моментално повлекување и широк избор на игри во казино во живо, кои се само некои од работите што го прават казиното да се истакнува во толпата.

Уште повеќе, казиното нуди 24/7 поддршка за корисници на неколку различни јазици, вклучувајќи руски, англиски, италијански, германски, шпански, португалски и јапонски.

Продолжете со читање на овој преглед на казиното на Betmaster, каде што ќе дознаете сè што сакате да знаете за ова казино. Од врвните игри во живо, бонуси и совети и трикови.

Локација на казино и студиа

Agias Fylaxeos & Christoforou Perraivou, 2 KALIA COURT, 4-ти кат, канцеларија 301 3025, Лимасол, Кипар

Сопственик и извршен директор

Betmaster е во сопственост на Reinvent NV, компанија според законите на Курасао, која работи според законите и авторитетот за игри на Курасао под лиценцата број: 1668/JAZ.

Reinvent Ltd, инкорпорирана според законите на Кипар, број на компанија: HE347217, која припаѓа на истата група на компании и работи како посредник за плаќање за Reinvent NV

Total score9.0
Добрите
+ Казино и спортско обложување
+ Виртуелни спортови
+ Вртења без лојалност
+ PNP во Финска

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet