Преглед на игри со дилер во живо Betmaster - FAQ

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Играњето во Betmaster е интуитивно и лесно. Меѓутоа, ако заглавите или имате прашања, проверете ги најчестите прашања на кои играчите во Betmaster сакаат одговори.

Како да се регистрирате за сметка во Betmaster?

Играчите кои сакаат да се приклучат на семејството на Betmaster и да играат за вистински пари треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес кој ќе трае само неколку минути. Играчите имаат можност да се пријават преку телефонски број или адреса на е-пошта. Сè што треба да направат е да кликнат на копчето Signup и да ги следат едноставните упатства.

Дали Betmaster нуди бонус за добредојде?

Бетмастер има одлична понуда за добредојде за своите играчи. Секој член кој ќе се приклучи на казиното и ќе го направи својот прв депозит може да побара многу дарежлива понуда за добредојде. Играчите ќе добијат 100% бонус за пријавување до $150 за спортската книшка и 100 $ бонус за депозит за натпревар до $200 за казиното.

Како да направите депозит?

За да депонираат на нечија сметка, играчите треба прво да се логираат на нивната сметка и да се упатат до Касиерот. Изберете го делот Депозит, изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја депонираат. Откако трансферот ќе биде успешен, средствата ќе се одразат на нивната сметка. Играчите кои ќе го направат својот прв депозит имаат право на дарежлив бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми нивното салдо.

Дали има некакви такси при депонирање и повлекување?

Betmaster Casino не наплаќа никакви надоместоци за депозити. Тие исто така дозволуваат повлекување без надомест еднаш во рок од 24 часа. Играчите кои сакаат да направат повеќе од едно повлекување во рок од 24 часа може да платат такса од 3%.

Дали има функција за готовина во Betmaster?

Во овој момент, функцијата за готовина не е достапна во Betmaster. Откако функцијата ќе стане достапна, играчите ќе бидат известени.

Дали ми треба бонус код за да ја побарам понудата за добредојде?

Единственото нешто што играчите треба да го направат за да ја побараат понудата за добредојде е да го направат потребниот депозит. Нема потреба да внесувате бонус код. Како и да е, кога има промоција за која е потребен бонус код, ќе има посебно поле каде што ќе можат да го внесат кога ќе направат депозит.