Преглед на игри со дилер во живо Betmaster - Responsible Gaming

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Betmaster Casino ги презема сите неопходни активности за да се осигура дека играчите имаат пријатно искуство играјќи онлајн казино игри. Зависноста од коцкање е сериозен проблем и поради таа причина, казиното додаде многу различни функции што играчите можат да ги користат за да ја задржат контролата врз нивната навика за коцкање.

Ги советуваме играчите да преземат нешто дури и во моментот кога ќе ја креираат својата сметка. Една многу вообичаена работа што многу играчи претпочитаат да ја прават е да поставуваат ограничувања на нивните депозити. Тие можат да постават дневни, неделни и месечни лимити и на овој начин ќе можат повеќе да го контролираат своето коцкање.

Самоисклучување

Играчите кои се занимаваат со посериозна зависност може да размислат за затворање на нивните сметки. Betmaster им дозволува на играчите да ги затворат своите сметки на неодредено време. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе му помогнат на секој играч да донесе подобро информирана одлука.

Пред некој да одлучи да се исклучи од коцкањето, мора да ги затвори сите воведни сесии за игри. Исто така, важно е играчот да ги избрише сите апликации поврзани со веб-локацијата на компанијата од кој било уред. Само-исклучувањето ќе стапи на сила откако ќе се подмират или откажат сите облози што чекаат. Откако ќе заврши периодот на самоисклучување, играчот има право да побара повторно отворање на неговата сметка.

Малолетно коцкање

Играчите кои се регистрираат на страницата, потврдуваат дека имаат 18 или повеќе години, што е законската возраст потребна за овој вид активност.

Betmaster Casino не дозволува никој кој е под 18-годишна возраст да креира сметка. Од таа причина, казиното ќе помине низ процедура за верификација за да се увери дека лицето е полнолетно да се коцка на нивната локација. Казиното има право да ги исклучи клиентите од своите услуги доколку постојат сомневања за возраста на клиентот.

Клиентите кои имаат малолетници кои живеат во нивните домаќинства треба да размислат за инсталирање софтвер за родителска контрола. Еве некои што би можеле да ги погледнат:

На играчите кои имаат малолетници кои живеат во нивните домаќинства им се препорачува да не ги зачувуваат деталите за најавување, особено ако го споделуваат својот компјутер со некој друг.

Процес на верификација

Betmaster Casino бара од сите нивни клиенти да го потврдат својот идентитет за да спречат измами и да го ограничат малолетното коцкање. Поради оваа причина, секој играч треба да ги испрати следните документи:

 • За да го потврдат својот идентитет, тие можат да испратат копија од лична карта, возачка дозвола или пасош.
 • За да ја потврдат нивната адреса, тие можат да испратат извод од банка, сметка за комунални услуги или други релевантни документи.
 • За да се потврди валидацијата на нивниот начин на плаќање, играчите треба да испратат копија од трансакцијата.

Откако играчот ќе ги испрати сите потребни документи, казиното ќе ги обработи што е можно поскоро. Процесот на верификација може да потрае до 14 дена, па поради таа причина, ги советуваме играчите да ја потврдат својата сметка веднаш штом ќе ја создадат, за да нема одложувања кога ќе побараат повлекување.

Тест за самооценување

Дизајниран е тест за самооценување за да им помогне на играчите да идентификуваат дали имаат проблем со коцкањето или не. Играчите треба искрено да одговорат на овие прашања.

 • Дали се обложувате повеќе отколку што можете да си дозволите?
 • Дали треба да се обложувате со поголеми суми пари за да го добиете истото чувство на возбуда?
 • Дали имате чувство да се вратите уште некој ден за да се обидете да ги вратите изгубените пари?
 • Дали некогаш сте помислиле дека имате проблем со коцкањето?
 • Дали се коцкате за да избегате од секојдневните проблеми?
 • Дали другите луѓе го критикуваат начинот на кој се коцкате?
 • Дали чувствувате дека имате здравствени проблеми како стрес и анксиозност поради вашите навики за коцкање?
 • Дали се чувствувате раздразливо кога се обидувате да го контролирате или престанете да се коцкате?
 • Дали некогаш сте доживеале финансиски проблеми во вашето домаќинство поради вашите навики за коцкање?
 • Дали некогаш сте се обиделе да го намалите коцкањето, но не сте успеале?
 • Дали некогаш сте не успеале да ги исполните важните обврски поради вашето однесување на коцкање?
 • Дали понекогаш се срамите од вашето коцкање?

Одговорно играње

Онлајн коцкањето се прави само за забавни цели. Како и да е, некои луѓе може да ја изгубат контролата врз нивното коцкање. Ова главно се прави затоа што веруваат дека коцкањето може да стане извор на приход.

Многу е важно да се разбере што е коцкање уште пред играчите да почнат да играат. Можно е да освоите пари додека се коцкате, а уште повеќе некои среќни играчи можат да освојат суми што ќе ви го променат животот во само едно вртење. Од друга страна, играчите најверојатно ќе изгубат многу пари додека се коцкаат. Но, играчите треба да го гледаат ова како аванс за возбудата што ја имале додека играле одредена игра, а не како загуба.

Betmaster казиното има многу различни карактеристики кои ќе им помогнат на играчите да го контролираат коцкањето. Играчите можат да го следат времето и парите што ги трошат играјќи, а една од најкорисните функции е можноста да се постават ограничувања на времето и парите што ги депонираат на нивните сметки.

Казиното Betmaster нуди помош со проблематичните коцкање. Секој играч со проблем со коцкање може да разгледа неколку мерки кои можат да помогнат. Тие можат да контактираат со поддршката за корисници и агентот ќе му помогне на секој да донесе подобро информирана одлука.

За почеток, играчите треба да размислат за периодот на ладење што ќе им помогне да останат под контрола и да ги охрабрат да прават паузи од коцкањето. Играчите можат да ги затворат своите сметки помеѓу 24 часа и 90 дена. Во овој период, сè уште е дозволено да се најавите на сметка и да направите повлекување, но играчите не можат да направат депозит и да играат игри за вистински пари. Периодот на ладење се применува веднаш на сметката.

Друга одлична карактеристика е само-исклучувањето што им овозможува на играчите да ја затворат својата сметка привремено или трајно. Најдобро е да ја контактирате поддршката за корисници во овој случај и тие ќе им помогнат на играчите да одлучат која опција е најдобра за нив. Казиното ќе ги преземе сите мерки за да го блокира пристапот до корисничката сметка и за тоа време играчите нема да добиваат никаков промотивен материјал. Играчите треба да имаат на ум дека периодот на самоисклучување може да потрае до 48 часа за да стапи во сила.

Кога коцкањето почнува да се меша во вообичаените дневни рутини на една личност, тие треба да размислат да побараат помош. Има многу различни организации кои ќе му помогнат на секој коцкар со насоки и совети. Некои од најпопуларните организации вклучуваат:

За среќа, повеќето играчи можат да ја задржат контролата над својата игра, но има мал процент што нема да можат да ја задржат контролата. Играчите треба да ги имаат на ум следните работи кои ќе им помогнат да останат на врвот на работите:

онлајн коцкањето се прави за забавни цели и не се гледа како начин за заработка.

играчите треба да ја задржат контролата врз парите што ги обложуваат и треба да ја обложуваат само сумата што можат да си дозволат да ја загубат.

Играчите никогаш не треба да ги бркаат своите загуби.

Играчите треба да контактираат со следните организации доколку имаат некаков проблем со размислување за коцкање: