Betmaster - Responsible Gaming

Age Limit
Betmaster
Betmaster is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Betmaster Casino ги презема сите неопходни активности за да се осигура дека играчите имаат пријатно искуство играјќи онлајн казино игри. Зависноста од коцкање е сериозен проблем и поради таа причина, казиното додаде многу различни функции што играчите можат да ги користат за да ја задржат контролата врз нивната навика за коцкање.

Ги советуваме играчите да преземат нешто дури и во моментот кога ќе ја креираат својата сметка. Една многу вообичаена работа што многу играчи претпочитаат да ја прават е да поставуваат ограничувања на нивните депозити. Тие можат да постават дневни, неделни и месечни лимити и на овој начин ќе можат повеќе да го контролираат своето коцкање.

Самоисклучување

Играчите кои се занимаваат со посериозна зависност може да размислат за затворање на нивните сметки. Betmaster им дозволува на играчите да ги затворат своите сметки на неодредено време. Најдоброто нешто што треба да направите овде е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе му помогнат на секој играч да донесе подобро информирана одлука.

Пред некој да одлучи да се исклучи од коцкањето, мора да ги затвори сите воведни сесии за игри. Исто така, важно е играчот да ги избрише сите апликации поврзани со веб-локацијата на компанијата од кој било уред. Само-исклучувањето ќе стапи на сила откако ќе се подмират или откажат сите облози што чекаат. Откако ќе заврши периодот на самоисклучување, играчот има право да побара повторно отворање на неговата сметка.

Малолетно коцкање

Играчите кои се регистрираат на страницата, потврдуваат дека имаат 18 или повеќе години, што е законската возраст потребна за овој вид активност.

Betmaster Casino не дозволува никој кој е под 18-годишна возраст да креира сметка. Од таа причина, казиното ќе помине низ процедура за верификација за да се увери дека лицето е полнолетно да се коцка на нивната локација. Казиното има право да ги исклучи клиентите од своите услуги доколку постојат сомневања за возраста на клиентот.

Клиентите кои имаат малолетници кои живеат во нивните домаќинства треба да размислат за инсталирање софтвер за родителска контрола. Еве некои што би можеле да ги погледнат:

На играчите кои имаат малолетници кои живеат во нивните домаќинства им се препорачува да не ги зачувуваат деталите за најавување, особено ако го споделуваат својот компјутер со некој друг.

Процес на верификација

Betmaster Casino бара од сите нивни клиенти да го потврдат својот идентитет за да спречат измами и да го ограничат малолетното коцкање. Поради оваа причина, секој играч треба да ги испрати следните документи:

 • За да го потврдат својот идентитет, тие можат да испратат копија од лична карта, возачка дозвола или пасош.
 • За да ја потврдат нивната адреса, тие можат да испратат извод од банка, сметка за комунални услуги или други релевантни документи.
 • За да се потврди валидацијата на нивниот начин на плаќање, играчите треба да испратат копија од трансакцијата.

Откако играчот ќе ги испрати сите потребни документи, казиното ќе ги обработи што е можно поскоро. Процесот на верификација може да потрае до 14 дена, па поради таа причина, ги советуваме играчите да ја потврдат својата сметка веднаш штом ќе ја создадат, за да нема одложувања кога ќе побараат повлекување.

Тест за самооценување

Дизајниран е тест за самооценување за да им помогне на играчите да идентификуваат дали имаат проблем со коцкањето или не. Играчите треба искрено да одговорат на овие прашања.

 • Дали се обложувате повеќе отколку што можете да си дозволите?
 • Дали треба да се обложувате со поголеми суми пари за да го добиете истото чувство на возбуда?
 • Дали имате чувство да се вратите уште некој ден за да се обидете да ги вратите изгубените пари?
 • Дали некогаш сте помислиле дека имате проблем со коцкањето?
 • Дали се коцкате за да избегате од секојдневните проблеми?
 • Дали другите луѓе го критикуваат начинот на кој се коцкате?
 • Дали чувствувате дека имате здравствени проблеми како стрес и анксиозност поради вашите навики за коцкање?
 • Дали се чувствувате раздразливо кога се обидувате да го контролирате или престанете да се коцкате?
 • Дали некогаш сте доживеале финансиски проблеми во вашето домаќинство поради вашите навики за коцкање?
 • Дали некогаш сте се обиделе да го намалите коцкањето, но не сте успеале?
 • Дали некогаш сте не успеале да ги исполните важните обврски поради вашето однесување на коцкање?
 • Дали понекогаш се срамите од вашето коцкање?

Одговорно играње

Онлајн коцкањето се прави само за забавни цели. Како и да е, некои луѓе може да ја изгубат контролата врз нивното коцкање. Ова главно се прави затоа што веруваат дека коцкањето може да стане извор на приход.

Многу е важно да се разбере што е коцкање уште пред играчите да почнат да играат. Можно е да освоите пари додека се коцкате, а уште повеќе некои среќни играчи можат да освојат суми што ќе ви го променат животот во само едно вртење. Од друга страна, играчите најверојатно ќе изгубат многу пари додека се коцкаат. Но, играчите треба да го гледаат ова како аванс за возбудата што ја имале додека играле одредена игра, а не како загуба.

Betmaster казиното има многу различни карактеристики кои ќе им помогнат на играчите да го контролираат коцкањето. Играчите можат да го следат времето и парите што ги трошат играјќи, а една од најкорисните функции е можноста да се постават ограничувања на времето и парите што ги депонираат на нивните сметки.

Казиното Betmaster нуди помош со проблематичните коцкање. Секој играч со проблем со коцкање може да разгледа неколку мерки кои можат да помогнат. Тие можат да контактираат со поддршката за корисници и агентот ќе му помогне на секој да донесе подобро информирана одлука.

За почеток, играчите треба да размислат за периодот на ладење што ќе им помогне да останат под контрола и да ги охрабрат да прават паузи од коцкањето. Играчите можат да ги затворат своите сметки помеѓу 24 часа и 90 дена. Во овој период, сè уште е дозволено да се најавите на сметка и да направите повлекување, но играчите не можат да направат депозит и да играат игри за вистински пари. Периодот на ладење се применува веднаш на сметката.

Друга одлична карактеристика е само-исклучувањето што им овозможува на играчите да ја затворат својата сметка привремено или трајно. Најдобро е да ја контактирате поддршката за корисници во овој случај и тие ќе им помогнат на играчите да одлучат која опција е најдобра за нив. Казиното ќе ги преземе сите мерки за да го блокира пристапот до корисничката сметка и за тоа време играчите нема да добиваат никаков промотивен материјал. Играчите треба да имаат на ум дека периодот на самоисклучување може да потрае до 48 часа за да стапи во сила.

Кога коцкањето почнува да се меша во вообичаените дневни рутини на една личност, тие треба да размислат да побараат помош. Има многу различни организации кои ќе му помогнат на секој коцкар со насоки и совети. Некои од најпопуларните организации вклучуваат:

За среќа, повеќето играчи можат да ја задржат контролата над својата игра, но има мал процент што нема да можат да ја задржат контролата. Играчите треба да ги имаат на ум следните работи кои ќе им помогнат да останат на врвот на работите:

онлајн коцкањето се прави за забавни цели и не се гледа како начин за заработка.

играчите треба да ја задржат контролата врз парите што ги обложуваат и треба да ја обложуваат само сумата што можат да си дозволат да ја загубат.

Играчите никогаш не треба да ги бркаат своите загуби.

Играчите треба да контактираат со следните организации доколку имаат некаков проблем со размислување за коцкање:

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (23)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Хинди
Холандски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (9)
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Новозеландски долари
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Австрија
Азербејџан
Бразил
Бугарија
Германија
Казакстан
Кина
Норвешка
Полска
Португалија
Финска
Холандија
Шпанија
ИгриИгри (26)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Valorant
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Виртуелни спортови
Гребки
Карлинг
Кошарка
Крикет
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Ракомет
РулетСик Бо
Слотови
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (24)
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Credit CardsCryptoDebit Card
Direct Bank Transfer
Ethereum
Interac
Litecoin
MasterCard
Neosurf
Neteller
QIWI
Ripple
Skrill
Skrill 1-Tap
SticPay
Venus Point
Visa
Visa Debit
WebMoney
Yandex Money
СофтверСофтвер (57)
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Apollo Games
BGAMING
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
CT Gaming
Caleta
DLV Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Foxium
GameArt
Gamomat
Ganapati
Golden Hero
HabaneroIgrosoft
Kalamba Games
Lightning Box
LuckyStreakMicrogaming
Mr. Slotty
NetEnt
NetGame
Nolimit City
OneTouch Games
Paltipus
Patagonia Entertainment
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spadegaming
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
True Lab
Wazdan
We Are Casino
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet