Betsson Live Casino Преглед

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Бетсон е казино кое датира од 1963 година кога Бил Линдвол и Ролф Лундстром обезбедија слот машини за рестораните во Шведска. Од тој момент, казиното Betsson имаше свои подеми и падови, но фактот што се уште е достапно на пазарот доволно зборува за неговиот бренд.

Целосна позадина и информации за Betsson

Games

Betsson казиното може да се пофали со различни игри, така што играчите секогаш можат да најдат нешто интересно за играње. Најголемиот број од играта припаѓа на делот за видео слот игри, но има и различни варијанти на игри на маса и игри во казино во живо. Во последно време, игрите со дилери во живо привлекуваат се повеќе играчи и тоа е затоа што нудат искуство што е исто толку блиску до играње во копнено казино.

Withdrawals

Различни начини на плаќање се достапни за играчите да ги користат во казиното Betsson. Повлекувањето на добивките е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерката, да го изберат делот Повлекување и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Откако ќе го направат тоа, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат и да го потврдат трансферот.

Bonuses

Бетсон има тони различни бонуси подготвени за своите играчи. Секој играч има можност да побарајте бонус за добредојде а подоцна тие можат да ги искористат предностите од многуте достапни бонуси за повторно вчитување.

Payments

Некои од најпопуларните начини на плаќање на кои им веруваат и казината и играчите вклучуваат Neteller, Skrill и Paypal, а добрата вест е што тие се достапни овде во казиното Betsson. Казиното прифаќа и дебитни и кредитни картички, така што на играчите нема да им недостига избор.

Account

За да играат игри во казино за вистински пари, играчите треба да создадат сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од нивното време. Играчите треба да внесат некои од нивните податоци за да се регистрираат, но тие треба да се уверат дека сите детали се точни бидејќи подоцна ќе мора да поминат низ процедура за верификација.

Languages

Платформата на Betsson Casino е подостапна за играчите ширум светот, благодарение на фактот што е достапна на многу различни јазици. Во овој момент, ова се јазиците на кои веб-локацијата е достапна англиски, норвешки, шведски, фински, германски, полски, шпански, исландски, италијански, дански и турски.

Mobile

Betsson казиното е достапно во движење благодарение на неговата напредна мобилна платформа. До казиното може да се пристапи со помош на прелистувач директно на уред. Играчите исто така можат да преземат апликација доколку сакаат, без разлика што сакаат.

Tips & Tricks

Играњето во казино во живо е врвен хит во последно време. Играчите избираат да ја играат својата омилена игра со дилер во живо почесто отколку во минатото. Од таа причина, од суштинско значење е да знаете како правилно да му пристапите на казиното во живо.

Promotions & Offers

Betsson казиното е на пазарот со векови, и тие до сега научија дека најдобриот начин да ги задржите играчите заинтересирани и да привлечете нови е да им понудите бонуси што тие едноставно не можат да ги одбијат. И, мораме да признаеме дека тие имаат нешто што ги прави да се истакнат во толпата.

Live Casino

Казино игрите во живо се врвен додаток на секое казино. И, казиното Betsson оди еден чекор напред со нивниот дел за Казино во живо. Сите нивни игри се водат во казино од тули и малтер со вистински луѓе кои ги делат картите и го вртат тркалото.

Responsible Gaming

Коцкањето преку онлајн казино може да донесе часови и часови забава, во секој случај, играчите треба да бидат многу внимателни кога ќе влезат во светот на коцкањето. Играчите треба да ги имаат парите што сакаат да ги потрошат и да ги позајмат од некој друг.

Software

Betsson Casino соработува со некои од повеќето реномирани провајдери на софтвер да им ги донесат игрите со најдобар квалитет на своите играчи. Списокот на провајдери на софтвер е долг, а играчите ќе бидат среќни што ќе имаат одлична можност да изберат од многу различни. Во овој момент, тие можат да најдат игри од следниве развивачи на софтвер:

 • Молња кутија
 • Игри со црвен тигар
 • Придружете се на Игрите
 • Том Хорн Игри на среќа
 • NYX Gaming
 • Планот
 • Во живо 5
 • Гени
 • Фоксиум
 • RelaxGaming
 • 1×2 Играње
 • StormCraft Studios
 • Само за победа
 • Ејнсворт
 • Казино технологија
 • Аристократ
 • Реални игри
 • EGT
 • Ваздан
 • BoomingGaming
 • Игра уметност
 • Играње на големо време
 • Стакелошки
 • ELK Studios
 • RabCat
 • Ендорфина
 • Плејсон
 • Битие
 • Пари игра
 • Прагматична игра
 • Амаја
 • Високо5
 • Каламба
 • MGA
 • Fortune Factory Studios
 • NextGen Gaming
 • Play'n GO
 • BlaBlaBla студио
 • Синотски игри
 • Push Gaming
 • ISoftBet
 • Quickspin
 • Црвено гребло
 • Автентични
 • Игри со фантазма
 • Wagermill
 • Habanero Gaming
 • 2BY2 Игри на среќа
 • Microgaming
 • Играње Yggdrasil

Support

Betsson казиното е секогаш достапно за своите клиенти. Најзгодниот начин да стапите во контакт со претставник на казино е преку функцијата за разговор во живо што е достапно 24/7. Играчите исто така можат да контактираат со казиното преку е-пошта или да им се јават, без разлика што сакаат.

Deposits

За да играат казино игри во живо или која било друга игра во казиното Betsson, играчите треба да депонираат на нивната сметка. Во горниот десен агол на веб-локацијата, играчите можат да го видат копчето Депозит и откако ќе кликнат на него, ќе видат достапни различни начини на плаќање, па играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара.

Security

Betsson се погрижува неговите клиенти да се чувствуваат безбедно во секое време. Од таа причина, казиното ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање што се грижи дека секој детал што се споделува на веб-страницата е безбеден. Betsson казиното ги има сите потребни лиценци за работа. Во овој момент, тие имаат лиценца од органот за игри на Малта.

FAQ

Како да стапите во контакт со поддршката за корисници?

Постојат неколку различни начини да стапите во контакт со агент за клиенти во казиното Betsson. Најзгодниот начин за играчите е преку функцијата Разговор во живо која е достапна 24 часа секој ден во неделата. Сите агенти за клиенти се обучени професионалци кои ќе направат се што е во нивна моќ за да помогнат во решавањето на кој било проблем. Играчите исто така можат да испратат е-пошта на support-en@betsson.com, а ја нудат и функцијата Повратен повик.

Како да активирате бонус?

Играчите можат да ги следат упатствата на секоја промоција за да се квалификуваат за потребниот бонус. Betsson Casino нуди различни бонуси за секогаш да ги задржи играчите заинтересирани.

Дали има понуда за добредојде во казиното Betsson?

Betsson казиното го поздравува секој нов играч кој ќе се регистрира за сметка и ќе направи депозит. Ова е депозит за натпревар кој ќе го удвои салдото на играчите и ќе им овозможи да испробаат уште повеќе игри од вообичаеното.

Како да побарате повлекување?

Повлекувањето на добивките од казиното Бетсон е многу едноставно. Сè што треба да направат играчите е да се логираат на нивната сметка и да се упатат кон Касиерот. Оттаму, тие треба да го изберат делот Повлекување и да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат. Играчите треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеа за депонирање на прво место.

Што е обложување?

Обложување бонус средства значи дека играчите треба да ја играат понудената сума одреден број пати пред да можат да ги повлечат своите добивки. Да речеме дека играчот добива бонус од 20 долари со 35 пати повеќе од барањата за обложување. Ова значи дека треба да играат $20 x 35 = $700 за да ги завршат барањата за обложување.

Кога ќе се подмири мојот облог?

Казиното ги подмирува облозите во најкраток можен период. Повеќето облози се решаваат во рок од 15 минути од конечниот резултат, но може да има некои технички проблеми, во тие случаи, може да потрае подолго од вообичаеното.

Каде се наоѓа казиното Betsson?

Betsson казиното е управувано од BML Group Ltd, која се наоѓа во Малта на следната адреса Betsson Experience Centre, Ta' Xbiex Seafront, Ta' Xbiex, XBX 1027, Malta.

Која е минималната возраст за да се регистрирате за сметка?

Играчите треба да бидат полнолетни за да можат да создадат сметка во казиното Betsson и да играат за вистински пари.

Како да се приклучите на казиното Betsson?

За да се регистрирате за сметка, играчите треба да кликнат на Креирај сметка и да ги внесат точните детали. Ова треба да потрае не повеќе од неколку минути и откако ќе се направи тоа, играчите можат да депонираат средства и да ги играат своите омилени игри.

Кои валути ги поддржува казиното?

Betsson казиното е достапно ширум светот и затоа тие треба да понудат различни валути. Во овој момент, ова се сите достапни валути во казиното:

 • евра (€)
 • Канадски долари ($)
 • американски долари ($)
 • Новозеландски долари ($)
 • Норвешка круна (Kr)
 • шведска карона (Кр)
 • полски злоти (зл)
 • Перуански Сол (С/)
 • Чешка корона (Кч)
 • Чилеански пезос ($)
 • Бразилски Реал (Р$)

Ја заборавив лозинката, како да добијам нова?

Кога играчот е на страницата за најавување, треба да кликне на врската Заборавена лозинка која ќе го пренасочи на страницата Заборавена лозинка. Тие ќе треба да ја внесат адресата на е-пошта што се користи за да се регистрираат за сметка и да кликнат на копчето Ресетирање лозинка. Ќе биде испратена е-пошта со хиперврска за ресетирање на лозинката, играчите треба да кликнат на врската и да ги следат едноставните упатства.

Може ли да ја сменам мојата адреса за е-пошта?

Играчите не можат да ја променат адресата на е-пошта што ја користеле за да создадат сметка.

Може ли да уредам некои од моите детали?

Да, можно е да се ажурираат некои лични податоци како адреса и лозинка. Играчите треба да се упатат до „Моја сметка“ и да кликнат на „Мој профил“ под поставките на сметката. Тие можат да кликнат на копчето Уреди, до секој детал што сакаат да го променат, и да ги зачуваат промените откако ќе завршат. Играчите треба да имаат на ум дека има некои лични информации што не можат да ги променат.

Може ли да ја исклучам мојата претплата на билтени?

Играчите кои повеќе не сакаат да добиваат билтени и промоции може лесно да се откажат од претплатата. Сè што треба да направат е да одат во „Моја сметка“ и да кликнат на „Поставување сметка“ и да изберат „Поставки за маркетинг“.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Играчите кои повеќе не сакаат да имаат сметка во казиното Betsson може да го затворат. Најдобар начин да го направите ова е да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ги водат низ процесот.

Може ли да имам повеќе од една сметка?

На играчите им е дозволено да имаат само една сметка во казиното Betsson. Играчите кои се свесни дека имаат повеќе од една сметка треба да контактираат со поддршката за корисници.

Колку време трае процедурата за верификација?

Откако казиното ќе ги добие сите потребни документи, тие ќе се обидат да ги обработат во рок од 24 часа. Откако ќе се обработат документите, играчите ќе добијат е-пошта за потврда. Процедурата за верификација е задолжителна и секој играч ќе мора да ја помине. Секое казино има законска обврска да обезбеди безбедна средина за своите играчи. Поради таа причина, тие мора да го знаат секој играч што создава сметка. На овој начин тие знаат дека депонираните средства се легални, а исто така и дека играчите се полнолетни за коцкање.

Како да знам дека моите документи ќе бидат прифатени?

За да ја поминат процедурата за верификација при првиот обид, играчите треба да се погрижат да испратат копии од правните документи. Копиите треба да бидат јасни и сите информации на документите да бидат читливи. Документите треба да се валидни и да не се истечени. Документите кои се нејасни и матни нема да бидат прифатени.

Која е минималната сума што можам да ја депонирам?

Играчите можат да направат минимален депозит од само 10 долари. Максималниот износ на депозит ќе зависи од начинот на плаќање што тие ќе изберат да го користат.

Како да се депонира?

Коцкарите кои сакаат да играат игри за вистински пари треба да ги депонираат на нивната сметка. Сепак, ова е многу едноставна работа. Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Депозит. Изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете го износот што сакаат да го депонираат и потврдете го трансферот. Средствата треба да се одразат на нивната сметка речиси веднаш.

Може ли да додадам нова картичка?

Играчите можат да додадат до 5 начини на плаќање истовремено на нивната сметка во казино. За да го направат тоа, тие треба да одат во делот Депозит и да кликнат на „Додај нова картичка“ и да ги внесат деталите за плаќање.

Како да откажам повлекување?

Играчите можат да го откажат своето повлекување ако барањето за повлекување сè уште чека да се обработи. Кога ќе се упатат кон делот за повлекување, доколку се обработат повлекувањата, ќе има банер „Повлекувања во очекување“ на врвот на страницата.

Моето повлекување беше откажано, зошто е тоа така?

Може да има многу причини зошто повлекувањето е откажано. Овде ќе ги разгледаме најчестите:

Депозитот не е целосно обложен. Секој депозит треба да се обложи барем еднаш, додека бонусните средства доаѓаат со барања за обложување што играчите треба да ги исполнат пред да можат да побараат повлекување.

На играчите кои ќе направат повлекување користејќи различен метод од оној што го користеа за депонирање, нивното повлекување ќе биде откажано. За безбедносни цели, од играчите се бара да направат повлекување назад на начинот на плаќање што се користи за депонирање.

Што ќе се случи ако ја изгубам врската додека играм игри во казино во живо?

Нема ништо да се грижите ако врската се изгуби додека играте казино игри во живо. Облозите што се ставени ќе важат, но играта ќе продолжи бидејќи може да има други играчи вклучени во истата рунда. За да го видат резултатот од рундата, играчите можат да одат во „Историја на игри“ во нивниот прозорец на играта на дилер во живо.

Може ли да играм игри без пари?

Играчите можат да ги пробаат скоро сите игри во казиното Betsson во забавен режим. Ова значи дека тие не треба да депонираат средства за да играат. Казиното ќе ги награди со виртуелни пари што ќе можат да ги искористат за да играат која било игра што ја сакаат. Ова е одлична можност да играте игри и да ги практикувате правилата без да трошите пари. Единствен исклучок се игрите во казино во живо, а играчите треба да депонираат средства за да играат една од игрите со дилер во живо.

Што е враќање на играчот?

Враќање во играчот, познат и како RTP е термин што го користат онлајн казината за да го опише процентот на обложени пари што ќе им бидат вратени на играчите. Ова се пресметува преку долгорочните перформанси на играње одредена игра.

Може ли да ја проверам историјата на мојата казино игри?

Да, играчите можат да ги проверат последните 10 круга кога играат игри во казино во живо. Тие треба да го изберат копчето Settings во аголот на екранот, а во поставките за игра ќе можат да изберат Game History и да ги видат последните 10 одиграни кола.

Од каде се емитува Казиното во живо?

Табелите на Live Casino се обезбедени од некои од најпознатите провајдери на софтвер како Playtech, Netent, Authentic Gaming и Pragmatic Live Casino. Сите тие имаат студија во Латвија и Малта, а овие студија не се достапни за јавноста.

Дали дилерот може да направи грешка, и што се случува тогаш?

Малку е веројатно дека дилерот ќе направи грешка, но сè е можно. И, доколку се случи нешто такво, рундата на играта ќе биде привремено паузирана и рундата ќе биде прегледана. Ако шефот на боксот може веднаш да го реши проблемот, играта ќе продолжи, но ако не може, тогаш играта ќе биде откажана и првичните облози ќе бидат вратени.

Која е функцијата на прозорецот за разговор во живо?

Прозорецот за разговор во живо е таму за играчите да комуницираат со дилерите во живо, а исто така и со други играчи. Дилерот во живо е секогаш среќен да одговори на секое прашање во врска со играта.

Каде можам да ги најдам ограничувањата за облози за игри во казино во живо?

Во моментот кога играчот ќе отвори игра, ќе се прикажат минималните и максималните граници на облогот.

Каде можам да најдам бонуси и промоции што се достапни за мене?

Играчите кои не сакаат да пропуштат ништо треба да се упатат на страницата Промоции и таму можат да ги најдат сите бонуси и промоции достапни за нив. Добрата вест е што бонусите и промоциите се додаваат редовно, затоа им предлагаме на играчите одвреме-навреме да се упатуваат на страницата Промоции.

Како можам да го проверам напредокот на обложувањето на мојот бонус?

За да го видат напредокот на обложувањето на бонусот, играчите можат да кликнат на иконата Бонус од почетната страница и да одат во „Активни бонуси“. Овде, тие ќе го видат процентот на напредок на обложување.

Какви видови функции се достапни за промовирање одговорно играње?

Betsson Casino сака неговите играчи секогаш да се забавуваат и да уживаат во играта што ја играат. За нив е многу важно нивните клиенти да уживаат во обложувањето на контролиран и многу разумен начин. Така, поради таа причина, тие додадоа некои функции што ќе им помогнат на играчите да ја задржат контролата врз нивното коцкање, како што се:

 • Проверка на реалноста
 • Лимит на депозит
 • Тајм аут
 • Самоисклучување

Дали е лиценцирано казиното Betsson?

Да, Бетсон има лиценци во Малта, Италија, Данска, Грузија, Ирска, Латвија, Литванија, Германија, Шпанија, Шведска, Колумбија, Хрватска, Кенија и Естонија. Играчите можат да се чувствуваат безбедно и сигурно во секое време додека играат во казиното.

Кои земји се ограничени од казиното Betsson?

Betsson казиното е ограничено на следните земји Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Австралија, Бахреин, Белгија, Британските Девствени Острови, Кина, Народна Демократска Република Јемен, Германија, Данска, Еритреја, Естонија, Франција, Грција, Гренланд, Хонг Конг , Индонезија, Ирак, Иран, Италија, Јемен, Јордан, Катар, Хрватска, Куба, Кувајт, Либија, Литванија, Малезија, Мароко, Маршалските Острови, Маурициус, Митрополитот Франција, Нов Зеланд, Северна Кореја, Островот Норфолк, Оман, Пакистан, Португалија, Порторико, Руанда, Русија, Саудиска Арабија, Швајцарија, Србија, Синт Евстатиус (холандски остров), Словенија, Сомалија, Шпанија, Судан, Сирија, Чешка, Тунис, Турција, САД, Обединетото Кралство и Австрија. За жал, играчите кои живеат во една од овие земји нема да можат да креираат сметка во казиното.

Affiliate Program

Секој што сака да стане дел од партнерите на Betsson Group треба да се регистрира за сметка. Откако ќе се пријават, нивната апликација ќе биде разгледана од страна на Тимот за поддршка кој ќе се погрижи секоја апликација да ги исполнува нивните барања. Кога сметката е одобрена, партнерите можат да се логираат на нивната сметка и тие ќе имаат пристап до целата своја медиумска галерија.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GO
Dota 2
League of Legends
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander GamesMicrogamingNetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet