Casino.com Live Casino Преглед

Casino.comResponsible Gambling
CASINORANK
7/10
БонусДо €/$400
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Одличен избор на Playtech
Брзи повлекувања
Мегавејс слотови секција
Casino.com
До €/$400
Deposit methodsPayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот
Bonuses

Bonuses

Бонусите на Live Casino се широко користени од играчите за да го подобрат своето искуство со игри и да ги зголемат нивните шанси за победа. Различни бонуси се достапни на Casino.com за играчите да бидат заинтересирани и да се забавуваат. Коцкарите можат да ги искористат предностите од различни бонуси и промоции за да го подобрат своето искуство со игри. Овие бонуси можат да бидат достапни во многу различни форми и да им дозволат на играчите да уживаат во нивните омилени игри.

+3
+1
Затвори
Games

Games

Слотови од три до пет ролни, игри на маса и акција со дилер во живо привлекуваат гејмери од одредени земји во светот. Други игри вклучуваат глупости, бинго, блек џек, кено и покер во живо. Има и режим кој им дава можност на корисниците да играат бесплатно. Слотовите се вистинското извлекување со прогресивни слотови кои се зголемуваат со секое играње.

Software

Корисничкиот софтвер на Playtech го напојува казиното. Лесно е да ги преземете игрите на компјутер или Mac. Исто така, постои верзија која играчите можат да пристапат веднаш во прелистувачот. Практичната мобилна апликација им овозможува на гејмерите деноноќен пристап до игрите во казино на мобилен телефон или таблет. Достапни се дополнителни опции за мобилните производи на Apple или Android.

Payments

Payments

За да обезбеди удобно искуство со игрите, Casino.com нуди сигурни и модерни начини на плаќање и за депозити и за повлекувања. За да се увериме дека играчите можат безбедно и лесно да ги финансираат своите сметки и да ги повлечат своите добивки, постојат добро познати опции како Paysafe Card, Bank transfer, Neteller, Laser, EcoPayz , меѓу другите. Ако барате доверлив провајдер со силна репутација за сигурни начини на плаќање, Casino.com е вашиот врвен избор.

Deposits

Мобилните играчи можат да креираат сметка за казино директно од мобилниот телефон или да пристапат до апликацијата за iOS во iTunes. Откако ќе се ослободат парите, финансиските плаќања се сигурни, бидејќи казиното користи шифрирана технологија за да обезбеди безбеден трансфер на средства. Опциите за процесори за плаќање вклучуваат Visa, MasterCard, PayPal и Neteller.

Withdrawals

Веб-страницата добива репутација за бавни исплати поради 48-часовното задржување на сите депозити пред дистрибуцијата до процесорот, од објавувањето. Ова може да го одложи плаќањето до пет дена. Казиното заостанува зад другите врвни сајтови за игри кои побрзо исплатуваат плаќање. Веб-страницата нуди различни опции за повлекување, вклучувајќи кредитни картички.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+9
+7
Затвори

Languages

Casino.com прифаќа играчи од повеќето земји, освен САД и други американски територии. Веб-страницата поддржува различни јазици, како што се италијански, руски, турски, шпански, француски, холандски, корејски, арапски, чешки, кинески, шведски, холандски, латвиски, германски, тајландски, јапонски, украински, индонезиски, португалски, дански, холандски, унгарски, малезиски, исландски, полски и грчки.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Заштитата на играчот е на прво место кај Casino.com . За да ги задржи информациите и плаќањата на корисниците безбедни и безбедни, давателот ја користи најмодерната безбедносна технологија. Освен тоа, Casino.com се придржува до сите прописи и е лиценциран од добро почитувани власти за да понуди фер и доверливо искуство во игра.

Security

Casino.com е одлична опција за играчи кои го ценат безбедното и безбедно искуство со игри. Овој провајдер се фокусира на најсовремените безбедносни мерки и одличните политики за заштита од измами. И за да се осигура дека информациите и плаќањата на корисниците се обработуваат правилно, давателот ги користи најновите безбедносни мерки.

Responsible Gaming

Давателот промовира безбедно коцкање и нуди ресурси и алатки за да им помогне на корисниците да ја задржат контролата врз нивното однесување на игрите. Ова вклучува избори за самоисклучување, ограничување на депозитите и паузирање додека играте.

About

About

Ако барате акција со високи влогови, Casino.com можеби е местото за вас. Има многу понуди за забавување на почетниците и искусни коцкари. Од дилери во живо до широк асортиман на игри на маса, оваа мобилна онлајн-страница ја достигнува марката со тоа што обезбедува висококвалитетна игра на повеќе од 250 казино игри.

Casino.com

Брзи факти

Година на основање: 2008
Веб-страница: Casino.com

Account

Регистрирањето за сметка со Casino.com отвора свет на можности за игри. Можете да пристапите до сите функции на давателот, како што се избор на игри Live Casino , безбедни начини на плаќање и некои од најдобрите бонуси - само со креирање сметка. Регистрирајте се за да дознаете повеќе за тоа што има да понуди Casino.com и направете го првиот чекор кон возбудливо искуство Live Casino !

Support

Поддршката за корисници е достапна 24/7 преку е-пошта, телефон или разговор. Лесно и погодно е за гејмерите да играат, бидејќи некој е секогаш достапен да одговори на прашања. Веб-страницата исто така поддржува нови играчи со Beginners Booster, промоција што им овозможува на гејмерите да заработат една шанса да освојат $1000 за секои 50 $ депонирани на сметка во казино.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Има неколку интересни совети и трикови што може да се користат со Casino.com за да ви помогнат кога играте игри со дилери во живо: * Искористете ги предностите од бонусите: не пропуштајте ги бонусите во казиното што им се нудат на новите и постоечките играчи . Ова ќе ви помогне да проверите повеќе игри како резултат. Casino.com често дава промоции и бонуси, затоа погрижете се често да ја посетувате неговата веб-локација за најновите зделки. * Истражувајте игри во живо: игрите во живо се возбудлив и извонреден начин да уживате во омилените казино игри на интернет. Casino.com обезбедува избор на традиционални игри, како и поневообичаени. За да ги подобрите вашите шанси за победа, одвојте време за да ги разберете правилата и стратегиите на секоја игра. * Користете интерфејс погоден за мобилни телефони: со мобилна компатибилност и кориснички интерфејс, можете да уживате во услугите на Casino.com во движење, без да бидете ограничени на вашиот компјутер или лаптоп. Пристапете до платформата од која било локација користејќи го вашиот мобилен уред.

Promotions & Offers

Casino.com одговара на почетниот депозит на секој играч до $400 за 200 проценти. Бонусот се зголемува до неверојатни 3200 долари доколку играчот исполнува одредени критериуми. За да го добијат високиот бонус, гејмерите мора да продолжат да играат на веб-страницата, правејќи неделни депозити во вториот месец на игра што ги исполнуваат барањата за бонус.

Live Casino

Live Casino

Почетниците и искусните гејмери сигурно ќе продолжат да се обложуваат дека ќе постигнат голем успех со доверливото поставување на оваа веб-локација. За играње во реално време што вклучува разговори со дилерот во живо, ова е дефинитивно местото. Мобилната репродукција е достапна веднаш во прелистувачот или со преземање на апликацијата што е лесна за употреба.

1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот