CasinoRoom Live Casino Преглед

Age Limit
CasinoRoom
CasinoRoom is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

About

Постојат бројни мобилни казина таму, но не сите од нив можат да им овозможат искуство на игри во казино на своите играчи. Основана во 1999 година, Casino Room пристигна на пазарот со интересна мисија: да обезбеди најсовремени игри, исто како што сугерира неговото име. Мисијата беше уште подобра кога беше лансирана мобилната верзија на казиното.

Games

Направени за да се осигураат дека играчите нема да наидат на здодевност, играчите на мобилните сајтови на Casino Room можат да играат традиционални казино игри, како и најновите изданија. Постојат бројни слотови со џекпот (Wacky Panda, Planet of the Apes, Book of the Dead итн.) и привлечни игри на маса (Blackjack Multi-hand, American Roulette Gold, итн.) кои треба да се играат на преносни гаџети.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, Casino Room Mobile прави одлична работа. Кредитни картички, банкарски трансфер и е-паричници, како Skrill и Neteller, се наведени како прифатливи методи за повлекување готовина. Општо земено, наплатата трае еден работен ден, но бидејќи сите исплати мора да бидат подложени на безбедносни проверки, процесот може да потрае подолго.

Languages

Јазичната разновидност во Casino Room Mobile ја прави платформата уште попристапна за играчите. Софтверот што го напојува ова казино е достапен на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, француски, руски, полски, поедноставен кинески, грчки, шпански, турски, арапски, бразилски португалски и германски. Достапно е и на скандинавски јазици, вклучувајќи норвешки, фински и шведски.

Promotions & Offers

Мобилните корисници имаат право на неколку бонус поволности, вклучително и огромен бонус што доаѓа во форма на бесплатни вртења, за да започнат нови играчи. Побарувањето на овој бонус не бара никаков депозит, бидејќи регистрацијата е единствениот услов. Бонусот треба да се побара во рок од пет дена по регистрацијата и може да се користи за играње слотови.

Live Casino

Casino Room Mobile е целосно беспрекорна, инстантна платформа за играње. Тоа е крос-платформа; автоматски го детектира уредот на играчот и сам се прилагодува за да одговара на уредот. Без разлика дали некој пристапува на страницата на уред со Windows, Android или iOS, не е важно, бидејќи софтверот ќе работи непречено на кој било од овие уреди. Не е потребно преземање.

Software

Мобилната платформа на Casino Room е модерна локација која е стилска по природа. Лесно е за навигација, а играчите лесно можат да пребаруваат низ игрите. Игрите се вчитуваат брзо, овозможувајќи им на играчите да доживеат непречено играње. Игрите се напојувани од NetEnt, Microgaming, Aristocrat, Thunderkick, Evolution Gaming, Elk Studios, NYX Interactive, Play'n Go, Betsoft, меѓу другите компании.

Support

Ако има нешто што не работи како што треба, играчите можат да му дадат телефонски повик на својот давател на услуги за блокот веднаш да се отстрани. Ако повикот не го реши проблемот, професионалниот, супер пријателски тим за поддршка на Casino Room може да се контактира преку разговор во живо или е-пошта. На тимот не му треба многу време за да одговори.

Deposits

За да играат игри со вистински пари, од мобилните играчи се бара да ја префрлат својата банкарска сметка на нивните сметки на играчи. За среќа, мобилната страница на Casino Room состави некои од најбезбедните методи за трансфер на пари за своите играчи. Тие вклучуваат MasterCard, Visa, Trustly и Faktura. Играчите можат да ги вчитаат своите салда за неколку минути, користејќи ги овие методи.

Total score8.0
Добрите
+ Агресивни бонуси
+ Достапно казино во живо
+ Џекпот игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1999
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Турски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (23)
Estonian Kroon
Latvian lati
Lithuanian litai
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Турски лири
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (21)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Бразил
Бугарија
Германија
Естонија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Турција
Хрватски
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit CardMasterCardNeteller
Paylevo
Paysafe CardSkrill
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
WebMoney
СофтверСофтвер (10)