Ivip9

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

About

IVIP9 казиното носи свеж нов изглед и возбудливи игри за нивните играчи. Казиното е достапно во Југоисточна Азија и е опишано како транспарентна и доверлива платформа. Од моментот кога беше лансиран, IVIP9 казиното брзо се етаблира како водечка дестинација за повеќе игри за различни видови играчи.

/ivip9/about/

Games

Казиното IVIP9 обезбедува разновиден избор на висококвалитетни опции за играчите да изберат. Тимот на IVIP9 Casino соработуваше со некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата, како што се Allbet, Evolution Gaming, Mega888, Sexy Baccarat, 918Kiss и Pragmatic Play, за да го донесат најдоброто можно искуство за своите играчи. Играчите кои уживаат да играат игри во казино во живо, не треба да бараат понатаму, бидејќи ќе најдат сè што им треба во казиното IVIP9.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е исто толку забавно како и играњето казино игри. Од таа причина, IVIP9 казиното го направи овој процес брз и многу директен. Сè што треба да направат играчите е да се упатат кон нивната сметка и да кликнат на Касиерот. Изберете го делот Повлекување, изберете го начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја подигнат.

Bonuses

IVIP9 казиното нуди тони различни бонуси за своите играчи. Нема друго казино што нуди ваков вид на бонуси. IVIP9 казиното е достапно во неколку различни азиски земји, а за да ги направат работите уште позабавни, тие имаат различни бонуси за секоја земја.

Account

Играчите кои сакаат да играат за вистински пари во IVIP9 казиното треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес кој ќе одземе само неколку минути од нивното време. Сè што треба да направат играчите е да кликнат на копчето за пријавување на почетната страница на IVIP9 казиното. Пополнете ги сите потребни детали и погрижете се да внесат точни податоци бидејќи подоцна ќе треба да ја поминат процедурата за верификација.

Languages

Една од најважните работи што играчите ги земаат предвид кога се приклучуваат на веб-страница на казино е да можат да ја читаат содржината на нивниот јазик. Добрата вест е дека клиентите во IVIP9 казиното можат многу лесно да го променат јазикот на страницата. Ова се достапните јазици во овој момент во казиното:

Countries

IVIP9 казиното за жал не е достапно во многу земји. Казиното е достапно само во следните земји:

 • Малезија
 • Сингапур
 • Тајланд
 • Индонезија
 • Камбоџа

Mobile

Една од главните предности на онлајн казиното е играчите да можат да влезат и да ги играат своите омилени игри додека се во движење. Казиното IVIP9 секако го следи овој тренд, па затоа развија сајт и мобилна платформа за своите играчи. Платформата е совршено прилагодена за паметни телефони и има едноставен и интуитивен интерфејс. Уште повеќе, играчите можат да пристапат до делот за казино во живо од нивниот рачен уред.

Tips & Tricks

Онлајн казино игрите стануваат сè попопуларни, што не е изненадување бидејќи овие промени вклучија и огромен пораст на употребата на паметни телефони. Онлајн казина нудат погодност за играње од дома и играчите можат да ги истакнат своите вештини без публика. Уште повеќе, повеќето од игрите се достапни во забавен режим кој им овозможува на играчите да ја практикуваат играта по свој избор без да треба да трошат свои пари. Ова е одлична можност не само да се практикуваат правилата туку и да се развие стратегија за одредена игра. 

Постојат неколку совети и трикови кои играчите можат да ги земат предвид кога играат онлајн казино игри.

Мајстор рулет – Она што сите играчи треба да го знаат е дека рулетот е една од најпопуларните игри. Причината зад тоа е затоа што играта беше прикажана во многу популарни филмови кои само го зголемија подемот на играта. Идејата на играта е да се предвиди бројот на кој ќе слета белата топка. Правилата на играта се многу јасни, иако на прв поглед играта може да изгледа застрашувачка. Играчите треба да научат какви облози да ставаат кога ќе одлучат да играат рулет. Постојат два вида облози, внатрешни и надворешни облози. Главната разлика помеѓу овие две е тоа што еден нуди поголеми шанси за победа, додека други нудат помали шанси. Играчите треба да одлучат каква игра сакаат да играат, дали треба да одат на стабилна игра која ќе донесе помалку победи или на попредизвикувачка игра која може да донесе големи победи на вашиот начин, но тоа ќе се случува поретко.

Мајстор за играње слотови - Слотовите се многу популарен избор на онлајн игри што играчите избираат да ги играат. Една од главните причини зад ова е фактот што овие игри се многу лесни. Згора на тоа, изборите што ги нуди IVIP9 Casino кога станува збор за онлајн видео слот игри се огромни. Шансите за голема победа заземаат голем дел и од онлајн видео слотовите. Иако играта е многу едноставна, сепак има неколку трикови кои играчите можат да ги применат, а кои ќе им ги зголемат шансите за победа. Играчите треба секогаш да избираат игри кои нудат висок процент на враќање на играчот. RTP на играта може лесно да се најде на секоја игра, а колку е поголем RTP, толку се поголеми шансите играчот да победи додека игра. Друга работа кога станува збор за онлајн видео слот игри е да ги искористите сите бесплатни вртења што ги нуди казиното. Ова е одличен начин да заработите пари без да правите облози со вистински пари.

Responsible Gaming

Казиното IVIP9 користи одговорни пораки за коцкање насекаде низ нивната страница како алатка за да им овозможи на играчите да направат добро информиран избор. Коцкањето е голема индустрија ширум светот и поради таа причина владите имаат контрола врз коцкањето за да ги заштитат своите граѓани. Беа развиени модели на одговорно коцкање и нивната главна цел е да промовираат заштита од штетите од коцкањето и свесност за нив.

Software

IVIP9 Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да донесе некои од најпопуларните казино игри. Играчите можат да најдат игри од следниве развивачи овде:

 • Microgaming
 • Toptrend Gaming
 • Бетрадар
 • Maxbet
 • Глобално игри на среќа
 • Азија игри

Казино игрите во живо се испорачуваат од следниве провајдери:

Support

Казиното IVIP9 нуди три различни начини да стапите во контакт со претставник на казино: Разговор во живо, Whatsapp и Wechat. Добрата вест е дека помошта е достапна и на различни јазици, вклучувајќи ги и следниве: англиски, тајландски и кинески. Играчите се охрабруваат да ја проверат страницата ЧПП пред да контактираат со претставник за поддршка, бидејќи повеќето прашања се одговорени овде.

Deposits

Играчите кои сакаат да играат за вистински пари во IVIP9 казиното треба прво да создадат сметка и да направат депозит. Депонирањето средства на нечија сметка во казино е многу директен процес каде играчите треба да се упатат до Касиерот и да кликнат на делот Депозит. Изберете ја опцијата за плаќање што сакаат да ја користат и внесете ја сумата што сакаат да ја депонираат.

Security

IVIP9 казиното ги има сите потребни лиценци за работа за играчите да се чувствуваат сигурно кога ќе се приклучат на семејството. Казиното е под крилото на најголемата услуга за обложување во Сингапур и во цела Азија воопшто, која се нарекува онлајн казино Сингапур. Казиното е лиценцирано и од PAGCOR, што е уште еден доказ дека ова е безбедна и безбедна локација. Веб-страницата исто така ја користи најновата технологија за шифрирање и згора на тоа играчите треба да поминат низ обемна процедура за верификација пред да можат да направат повлекување.

FAQ

Ако имате какви било прашања за Ivip9, прочитајте ги нашите најчесто поставувани прашања за подобро разбирање за тоа како да играте во ова казино.

Affiliate Program

Казиното IVIP9 нуди придружна програма на која секој е добредојден да се придружи. Партнерите кои ќе се приклучат на affiliate програмата ќе имаат пристап до различни промотивни понуди и секогаш кога ќе им треба помош, некој од нивните компетентни менаџери ќе биде достапен да им помогне. Зачленувањето е многу едноставно, се што треба да направат членовите е да пополнат апликација со своите лични податоци и да чекаат за одобрување.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодови
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)