Ivip9 - Responsible Gaming

Age Limit
Ivip9
Ivip9 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisa
Trusted by
PAGCORCuracao

Responsible Gaming

Казиното IVIP9 користи одговорни пораки за коцкање насекаде низ нивната страница како алатка за да им овозможи на играчите да направат добро информиран избор. Коцкањето е голема индустрија ширум светот и поради таа причина владите имаат контрола врз коцкањето за да ги заштитат своите граѓани. Беа развиени модели на одговорно коцкање и нивната главна цел е да промовираат заштита од штетите од коцкањето и свесност за нив.

Една од најдобрите алатки што ги нуди IVIP9 казиното е програмата за самоисклучување која им овозможува на играчите да си забранат коцкање на одреден временски период. Ова ќе им овозможи на коцкарите да се фокусираат на други аспекти од нивниот живот.

Зависноста од коцкање е сериозен проблем каде што коцкарите имаат мала или никаква контрола врз нивниот нагон за коцкање. Може да има многу причини зад ваквото однесување, а во повеќето случаи зависноста од коцкање е предизвикана од стрес, нерешени прашања или коцкањето се гледа како бегство од тежок емотивен период.

Барањето помош и признавањето дека некој има проблеми со коцкањето може да биде многу тешко на почетокот. Главно затоа што зависноста од коцкање, исто како и секоја друга зависност, се открива кога корените на проблемот се длабоки.

Постојат различни начини за лекување на зависноста од коцкање, а првиот чекор кон закрепнување е да се признае дека некој има проблем. Еден од најпрепознатливите знаци е чувството на постојан нагон за коцкање, дури и кога играчот е веќе во финансиски тешкотии, или кога играчот постојано се коцка за да се извлече од финансиски тешкотии.

Она што играчите треба да го имаат на ум е дека постојат фундаментални емоционални причини кои можат да имаат огромен ефект врз развивањето на зависност од коцкање. Играчите треба да обрнат внимание на следните видливи знаци, кои доколку се откријат наскоро може да им помогнат на играчите да го запрат овој маѓепсан круг.

 • Игнорирање на семејството и пријателите додека сте преокупирани со коцкање.
 • Губење на контрола и неможност да се контролира нагонот за коцкање.
 • Ставате сè повеќе облози за да доживеете наплив на адреналин.
 • Губење партнер како резултат на зависност од коцкање.
 • Губење интерес за работа или студирање.
 • Негирање дека играчот има проблем.

Тест за самооценување

Како што споменавме претходно, зависноста од коцкање е незгодна работа и играчите често не ги читаат знаците. Од таа причина, IVIP9 казиното нуди тест за самооценување кој е одлична алатка за користење при откривање дали некој има проблем со коцкањето. Постои листа на прашања на кои играчите треба искрено да одговорат.

 • Дали поминувате многу време размислувајќи за коцкање?
 • Дали треба да ја зголемите сумата што ја обложувате за да ги почувствувате истите нивоа на возбудувања како порано?
 • Дали се обидувате да го намалите коцкањето, но не успевате во тоа?
 • Дали се чувствувате раздразливо кога се обидувате да се откажете од коцкањето?
 • Дали лажете за вашите навики за коцкање?
 • Дали коцкањето ви пречи на секојдневните активности?
 • Дали често се враќате за да ги вратите парите што сте ги изгубиле на коцкање?
 • Дали барате други луѓе да ве спасат од финансиски проблеми?
 • Дали се коцкате кога се чувствувате вознемирени или тажни?

Ако повеќето од одговорите се „да“, тогаш играчот треба да размисли да побара стручна помош што е можно поскоро. Има многу онлајн организации кои можат да им помогнат на проблематичните коцкари со совети и упатства. Некои од најпопуларните ги вклучуваат следните:

Самоисклучување

Играчите кои мислат дека трошат премногу време и пари на коцкање треба да паузираат одреден временски период. Тие можат да побараат самоисклучување што значи дека ќе ја затворат својата сметка на одреден временски период. За тоа време тие не можат да пристапат до нивната сметка и да направат депозити со вистински пари. Минималниот временски период на самоисклучување е од 6 месеци до 5 години. Играчите исто така може да го разгледаат софтверот што ќе го блокира нивниот пристап до веб-страниците за коцкање како дополнителна алатка. Најпопуларниот софтвер од овој вид е GAMBAN.

Гамстоп

Gamstop е шема за самоисклучување што е достапна од април 2018 година. Оваа шема им овозможува на играчите да поднесат едно барање за самостојно исклучување од сите веб-локации за коцкање на кои имаат сметка. Ова ги прави работите многу полесни, бидејќи играчите не мора да исклучуваат од секој оператор поединечно.

И играчите треба да се држат до договорот за самоисклучување и да не се обидуваат да отвораат нови сметки.

Total score7.5
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Индонезија
Кинески
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојдеБонус кодови
Депозит бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (2)
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Индонезија
Камбоџа
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (30)
Dragon TigerDream Catcher
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Кошарка
Крепс
Крикет
Лотарија
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Тенис
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
ATM
Bank transferCredit CardsDebit Card
Eezie Pay
MasterCard
Online Bank Transfer
PayTrust88
Visa
СофтверСофтвер (10)