Leo Vegas - Software

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Software

Лео Вегас соработува со различни провајдери на софтвер за да им го донесе најдобриот производ на своите играчи. Клиентите може да очекуваат да најдат игри од некои од веќе воспоставените имиња во индустријата на онлајн казино, но исто така има и игри од помалку познати провајдери на софтвер. Ова е направено со една идеја на ум, да се понуди различност за секој вид на играч да може да го најде она што го бара.

Ова е целосната листа на сите достапни провајдери на софтвер во казиното Лео Вегас:

 • 2 на 2 Игри на среќа
 • Залог Дигитален
 • Betsoft
 • Играње на големо време
 • Планот
 • Концепт на игри
 • Основни игри
 • ЕЛК
 • ИграVy
 • Genesis Gaming
 • Гении
 • IGT
 • Инспирирани игри
 • iSoftBet
 • Молња кутија
 • NextGen
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • Играјте N GO
 • Quickspin
 • Тандеркик
 • Игдрасил
 • Фантазма
 • ФУГА
 • Гамомат
 • Side City Studios
 • Нектан
 • Rabcat
 • Само за победа
 • Меркур
 • Push Gaming
 • Playtech
 • Реални игри
 • Skillzz Gaming
 • Microgaming
 • OpenBet
 • Игри со црвен тигар
 • Олд Скул
 • Магацин за игри
 • Играње во живо 5
 • Град без ограничување
 • Играње на изгубениот свет
 • Бунго
 • 1x2 Игри на среќа
 • Iron Dog Studios
 • BlaBlaBla Studios
 • Фоксиум
 • Новоматик
 • Опуштете се
 • Баркрест
 • Се чувствував
 • Вилијамс
 • Дива редеа
 • Gameslab
Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Чешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GO
Call of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person BaccaratGolden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No CommissionLive Mega Wheel Live Playboy BaccaratLive Progressive BaccaratLive Super SixLive Texas Holdem BonusLive XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho BlackjackSoiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GOPlaytechPragmatic PlayQuickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG GamingThunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet