River Belle Live Casino Преглед

Age Limit
River Belle
River Belle is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Казиното River Belle е едно од најдолгите казино онлајн казина и работи од 1997 година. Казиното River Belle има пријателска тема за речни чамци каде играчите можат да го искусат јужното гостопримство на најдобар начин. Казиното е посветено на своите клиенти да им го донесе најзабавното искуство со игри, највозбудливите онлајн промоции и најдобрата услуга за клиентите.

River Belle

Games

River Belle има импресивен репертоар на игри, вклучувајќи слот игри, видео покер, гребнатинки и онлајн кено. Нивниот избор на игри на маса вклучува игри со дилери во живо, рулет, блек џек, бакара и Игра на зарове. Во Ривер Бел, играчите можат да учествуваат на турнири во Блек Џек и слот турнири и да ги мерат своите вештини со оние на другите играчи.

Withdrawals

Повлекувањата на добивките обично се обработуваат на истиот метод како и депозитите. River Belle ги уверува клиентите дека ќе ги обработат повлекувањата што е можно побрзо, така што повеќето трансакции ќе бидат завршени во рок од 48 часа, во зависност од избраната банкарска опција. ВИП клиентите можат дури и да побараат побрзо расчистување на нивните средства.

Languages

На веб-локацијата на River Belle Casino може да се пристапи на 28 јазици. Ова е навистина многу импресивно и го прави казиното River Belle достапно за широка база на клиенти низ целиот свет. Меѓу понеобичните јазици што се поддржани се Суоми, јапонски, турски, грчки, руски и латвиски. Англиски и шпански се поддржани во многу локални варијации.

Promotions & Offers

River Belle им нуди на новите клиенти возбудливо бонус за добредојде до $800, што се состои од три 100% понуди за првите три депозити. Износот на бонусот мора да се плати до 50 пати пред да може да се побараат добивки. Некои игри се сметаат само делумно или воопшто не за исполнување на барањата за обложување.

Live Casino

River Belle нуди инстант игра казино, каде што игрите се играат директно во интернет-прелистувачот, како и казино игрите што може да се преземаат, кои може да се преземат и играат офлајн. River Belle е оптимизиран и за мобилни уреди како паметни телефони и таблети со iOS и Android. Во казиното River Belle Live, играчите можат да играат на масите со дилери во живо.

Software

Казиното River Belle користи софтвер создаден и напојуван од Microgaming Systems, светски лидер во развојот на софтвер за игри. Со партнерство со Microgaming, River Belle може да им ги понуди на клиентите најдобрите онлајн казино игри, бидејќи Microgaming редовно објавува нови оригинални игри со најсовремена технологија. Microgaming постојано е изгласуван за „Најдоброто од онлајн игри“ од специјализирани списанија.

Support

Казиното River Belle се гордее со одличната поддршка за клиентите. Капетанот на реката Бел може да се контактира преку е-пошта за какви било прашања, проблеми или повратни информации. Агентите за разговор во живо се достапни 24/7 секој ден од годината за веднаш да ги решат сите проблеми. Има и дел за ЧПП, каде што клиентите можат да најдат одговори на вообичаени прашања.

Deposits

River Belle нуди голем број различни банкарски опции. Казиното River Belle прифаќа депозити преку Visa, Mastercard, Maestro, Neteller, Paysafe Card, Moneybookers, EcoCard, Instadebit, eCheck или директен банкарски трансфер. River Belle ветува безбедни плаќања преку целосно дигитално шифрирање на сите банкарски детали. Тие соработуваат со Datacash Ltd, кои обработуваат плаќања од 1997 година.

Total score9.2
Добрите
+ Целосно Microgaming казино
+ Дарежливи бонуси
+ Поддршка на корисници 24/7

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Турски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за лојалност
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Тајланд
Чиле
ИгриИгри (11)
Бакара
Бинго
Блек Џек
Видео Покер
Гребки
КеноКрепсПокерРулетСик Бо
Слотови
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (32)
Bank transfer
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
EPS
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
Skrill
Swedbank
Transferencia Bancaria Local
Trustly
Ukash
UseMyFunds
Visa
Visa Debit
Visa Electron
eChecks
instaDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (1)