UEABET

Age Limit
UEABET
UEABET is not available in your country. Please try:
Trusted by
PAGCORCuracao

UEABET

UEABET е релативно ново казино во споредба со стотиците други кои работат со години. UEABET, од друга страна, брзо стана една од најпопуларните онлајн обложувалници во Тајланд. UEABET беше формиран од група фанови на казино со едноставна мисија: да внесе нов живот, боја и уживање во светот на виртуелните игри во казино.

Зошто да играте во UEABET?

Искуството и безбедноста на клиентите се главните приоритети на UEABET. Сите податоци се испорачуваат во шифриран формат, а веб-страницата обезбедува безбедна врска. Во меѓувреме, UEABET се концентрира на обработка на повлекувања и депозити што е можно побрзо; повлекувањата и верификацијата се вршат 24 часа на ден, буквално секој час. Ќе можете да процените дали UEABET е совршената локација за играње врз основа на податоците како што се понудените игри, опциите за плаќање, времето на обработка итн.

About

Онлајн казиното беше лансирано во 2018 година имајќи ги предвид тајландските играчи, но не ги напушта клиентите од други земји, нудејќи одлична услуга и изненадувачки голем избор на игри, вклучувајќи ги вообичаените спортско обложување, игри во казино онлајн и во живо, покер, игри за риболов , Лотарија и низа премиум обложувачки игри од светска класа.

Games

Ако некогаш одлучите да играте во UEABET казиното, ќе ве воодушеви неверојатната разновидност на достапни игри, кои се движат од игри во живо во реално време до брзи слот машини. UEABET нуди широк спектар на игри кои одговараат на секој вкус и склоност. Може да играте различни интересни онлајн слотови, како и игри со дилери во живо.

Bonuses

Делот во живо ги содржи сите најпопуларни казино игри, вклучувајќи го и популарниот бакара во живо. Во UEABET, постојат различни маси за бакара во живо со различни бонуси, ограничувања за обложување. 

 • Бонус за добредојде од 100% до 60 долари, што ќе биде од корист за сите нови играчи. 
 • Дневниот бонус се нуди и на играчите на казино во живо
 • Исто така, постојат различни начини да заработите неделни поени и стимулации, како и локална програма за лојалност со различни награди.

Payments

Со UEABET, депонирањето и повлекувањето пари е брзо и едноставно. Можете да изберете од различни начини на депозит и повлекување во UEABET. Играчите можат брзо и едноставно да депонираат и повлекуваат средства, овозможувајќи им да играат и да уплаќаат во секое време кога сакаат. Клиентите можат да ги надополнуваат своите сметки на повеќе различни методи.

 • Банкарски трансфери
 • PayPal
 • Виза
 • Help2pay
 • PayTrust

Нема такси за повлекување. Сите депозити се обработуваат веднаш.

Валути

За жал, одговорот е не. Ова казино не им овозможува на играчите да користат најсовремени криптовалути како Bitcoin, Ethereum, Litecoin или Monero за да прават парични трансакции. Поддржани валути се: 

 • ТЛ
 • американски долари

Languages

Содржината на оваа страница за казино во живо е поддржана само од англиски и тајландски. Можеби во иднина би сакале да додадат повеќе јазици за светските корисници.

Software

Казино игрите во живо се обезбедени од многу популарни добавувачи на онлајн казиното во живо со барања за целосни обложувања од 7 дена. Некои од овие провајдери на софтвер се: 

 • Азија игри
 • Еволуција игри
 • Microgaming
 • ПГ мека
 • Playtech и многу други

Support

Целта на платформата да понуди одлична услуга за клиентите е пример за помошта на клиентите, која е главен столб. Грижата за корисници на UEABET се нуди преку различни канали и е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку разговор во живо. Тие гарантираат дека секој проблем ќе се реши што е можно побрзо и дека корисниците и членовите ќе бидат воодушевени од услугата и резултатот. Функцијата за разговор во живо е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Тајландски
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБонус за добредојде
Депозит бонус
Кешбек бонус
ВалутиВалути (1)
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
Тајланд
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
PAGCOR
Методи за депозитМетоди за депозит (3)
ATM
Bank transfer
Online Bank Transfer
СофтверСофтвер (4)