Vasy Casino Казино Во Живо Преглед - Withdrawals

Vasy CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусДо 1750 €
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Добијте го бонусот
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Сосема ново казино
Брзи повлекувања
Персонализиран бонус пакет за добредојде
Vasy Casino
До 1750 €
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусот
Withdrawals

Withdrawals

Играчите можат да направат повлекување на нивните добивки кога сакаат. Целиот процес е поедноставен, па дури и на почетниците ќе им биде лесно да направат повлекување. Vasy Casino додаде различни начини на плаќање за играчите да можат да го најдат оној кој најмногу им одговара.

За да направите повлекување, сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да кликнете на делот Повлекување. Играчите треба да го користат истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користеа за депонирање на прво место. Откако играчот ќе го избере начинот на плаќање, треба да ја внесе сумата што сака да ја повлече и да го потврди трансферот. Казиното ќе го обработи секое повлекување што е можно поскоро и нема да потрае подолго од 48 часа.

Методи за повлекување

Се додаваат различни методи за повлекување, така што играчите можат да го најдат оној кој најмногу им одговара. Во овој момент, ова се достапните начини на плаќање:

 • Банкарски жичен трансфер
 • Директен банкарски трансфер
 • Skrill (Skrill-Moneybookers)
 • НЕТЕЛЕР
 • Неосурф
 • Доверливо
 • Кредит на MasterCard
 • Paysafecard
 • AstroPay картичка
 • Многу подобро
 • Биткоин

Време на повлекување

Времето на повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчите ќе го користат. Штом Vasy Casino ќе добие барање за повлекување, тие ќе се обидат да го обработат што е можно поскоро, а тоа нема да потрае повеќе од 48 часа. Додека трае повлекувањето, играчите можат да го вратат повлекувањето, а средствата ќе бидат вратени на нивната сметка за да можат да играат без да направат нов депозит.

 • Е-Паричниците нудат најбрзи повлекувања кои во повеќето случаи се моментални и нема да бидат потребни повеќе од 24 часа.
 • Повлекувањето на банкарски трансфер трае помеѓу 3 и 5 дена.
 • Кредитните и дебитните картички нудат повлекувања кои траат помеѓу 2 и 4 дена.

Валута за повлекување

Vasy Casino додаде многу различни начини на плаќање што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Во овој момент, ова се достапните начини на плаќање:

 • Канадски долар (CAD)
 • евра (ЕУР)
 • Новозеландски долар (НЗД)
 • Норвешка круна (NOK)
 • Американски долар (УСД)
 • Австралиски долар (AUD)

Казиното Vasy исто така им овозможува на играчите да користат криптовалути, а ова се достапните во овој момент:

 • Биткоин Кеш
 • Биткоин
 • Етереум
 • Лајткоин
 • Бран
 • Тетер
 • ТРОН
 • Dogecoin
1xBet:1500 евра
Добијте го бонусот